YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz´ün 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü Mesajı

20/03/2018
Müdürümüz´ün 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü Mesajı

 

Birleşmiş Milletler ’in 10 Kasım 2011 tarihli kararıyla 21 Mart’ı “Dünya Down Sendromu Günü” olarak tanıdığı bugünde;  Down Sendromunun bir farklılık olduğunu herkese duyurmak ve bu duyarlılığı arttırmak çok önemlidir.

Herkes üzerine düşen çabayı göstermeli, toplumsal bilinç oluşturmak ve farkındalığın parçası konumunda yer almak en büyük hedefimiz olmalıdır. Görevimiz, başta eğitim olmak üzere sağlık ve rehabilitasyon hizmetlerinden tam olarak yararlanmalarını sağlamaktır.

Down sendromlu insanların hayatın her alanında olmasının toplumsal zenginliğimizi ve insani değerlerimizi arttıracaktır. Onların sosyalleşmelerini sağlayarak hayata bakış açılarını, yaşam tarzlarını olumlu yönde geliştirmelerini sağlamanın toplumsal bir sorumluluktan ziyade üzerimize görev addediyor; bu özel günün bir gün değil, her gün hatırlanması gereken bir gün olmasını temenni ediyorum.

Neşeleri ve gülen yüzleriyle bizlere artılar katan Down Sendromlu bireylerin bu özel gününü kutluyor, değerli ailelerine güzel bir hayat diliyorum.

  

Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.