YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Okuryazarlık Seferberliği Kursu´nu Ziyaret Etti

20/03/2018
Müdürümüz Okuryazarlık Seferberliği Kursu´nu Ziyaret Etti

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu’nda okuma-yazma kursunda öğrenim gören kursiyerleri ziyaret etti.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşleri Hanımefendi Emine ERDOĞAN’ ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” ile ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN yapmış olduğu açıklamada; “Toplumların gelişmişlik düzeylerinin eğitimle ölçüldüğü, bilginin dünyanın en pahalı hazinesi olduğu bir çağda yaşıyoruz. Çağı yakalamak ve çağın gerisinde kalmamak adına milletimizi oluşturan her yaştan insanın eğitimle, bilgiyle donatılması şart olmuştur.

Bu bilinçle Sayın Cumhurbaşkanımız ve değerli eşleri Hanımefendi´nin himaye ve öncülüğünde ülkemiz genelinde Okuryazarlık Seferberliği ilan edilmiştir.” dedi.

Valiliğimizin öncülüğünde sürdürülen ve Valimiz Tuğba YILMAZ’ ın yakından takip ettiği ve sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği Okuryazarlık Seferberliği kapsamında ve Yaşlılar Haftası nedeniyle en yaşlı kursiyer Sabriye DEMİR’ i ve kursiyerleri ziyaret eden Müdürümüz, Sabriye Teyze’nin topluma örnek olduğunu, göstermiş olduğu çaba ve azminden dolayı onu tebrik ederek Yaşlılar Haftası’nı kutladı.

“83 Yaşındaki Sabriye Teyze’nin Azmi Takdir Topluyor”

Okuryazarlık Seferberliğinde en yaşlı kursiyerimiz 83 yaşındaki Sabriye DEMİR, okumanın ve öğrenmenin yaşı olmadığını gösteriyor diyen Müdürümüz; “Unutmayınız ki bizim için en büyük mükâfat, bu tür kampanyalarla okuma-yazma öğrenmesine vesile olduğumuz her bir vatandaşımızın duasında olmak ve sevincine ortak olmaktır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okuma-yazma bilmeyen genç-yaşlı, kadın-erkek tüm vatandaşlarımızı, Dinimizin ilk emirini, ilk ayetini “Oku” emrini yerine getirebilmek için Halk Eğitim Merkezlerimize davet ediyoruz” dedi.

Alan taramalarının halen devam etmekte olduğunu, taramaların sonucuna göre kursiyer kayıtlarının da devam edeceğini bildirdi.

 20-03-201820-03-201820-03-201820-03-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.