YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Kudüs´ü Anlamak ve Anlatabilmek Konulu Seminere Katıldı

13/04/2018
Müdürümüz Kudüs´ü Anlamak ve Anlatabilmek Konulu Seminere Katıldı

 

Bu anlamlı günde öğretmenimizin verdiği Kudüs seminerinden dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, yapmış olduğu çalışmalardan ötürü Adnan Menderes Mesleki Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Eğitimde marka kent olan Yalova’da, hedefimiz öğrencilerimizi önce vatan diyen, vatan, millet bayrak sevgisi ile hem akademik anlamda hem de milli ve manevi değerlerinin kazandırılması noktasında geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır.

Kudüs´ün, bütün kıtaların nerdeyse ortasında yer alan ve bütün insanlığa seslenen bir şehir olduğunu vurgulayan Müdürümüz; "Hz. Peygamberin Miraç durağı olarak Allah ile buluşmasından sonra tekrar dünyaya döndüğündeki bağlantıyı bu şehir, yani Kudüs kurar." diye konuştu.

Kudüs, tarihi öneme haiz mübarek bir şehirdir. Hz. Peygamberimizin Mekke’den mucizevi bir yolculuk yaparak Miraç ile Allah katına yükseldiği kutsal yerdir. Kudüs’ün bu mana dünyasına yeniden bir göz atarsak bize anlatacağı ilk hikâye hiç şüphesiz Hz. Peygamberin Miraç ile sonsuzlaştığı o demlere dair olacaktır. Bu manada Kudüs bizim için bir var olma ve istikamet yeridir.

İslam dünyasının siyasi olarak bölündüğü bir dönemde “iman varsa, imkân da vardır” düsturunu şiar edinen, Allah’ın evi Mescid-i Aksa işgal altındayken ben nasıl olur da gülebilirim, nasıl olur da saraylarda yaşarım diyen Selahaddin Eyyubi’nin hayatından birçok dersler çıkarmamız gerekmektedir. Selahaddin Eyyubi; merhametiyle, cesaretiyle ve başardıklarıyla ismi tarih kitaplarından silinmeyecek büyük bir liderdir.

İslam dünyası tarih boyunca 2 lideri çok sevmiştir. Bunlardan birisi Sultan Selahaddin diğeri ise Cennetmekân Sultan Abdülhamid Han’dır. Bunun sebebi ise birisi düşmandan Kudüs’ü geri almış, diğeri ise her ne pahasına olursa olsun bu kutsal şehri düşmana vermemiştir.

Bugün bizlere düşen vazife de Sultan İkinci Abdülhamid Han ve Selahaddin Eyyubi arkasından ağlamak, yas tutmak değil; Üçüncü Abdülhamid ve İkinci Selahaddinler yetiştirmektir.

Tarihimizin şeref levhaları olan büyüklerimizi saygı ve ihtiramla anmak, onların hatıralarını yaşatmak görevimizdir. Allah mekânlarını cennet eylesin.

Bu duygu ve düşüncelerle miraç kandilimizin birliğimize ve dirliğimize gölge düşüren her türlü şiddetten, nifaktan, tefrikadan, gönül dünyamızı bulandıran tüm kötü hasletlerden bizleri arındırmasını; iç huzurumuzu, muhabbet ve kardeşliğimizi bu gecenin hürmetine daim kılmasını ve yüreklerimize ebedi bir diriliş getirmesini diliyorum.” dedi.

Müdürümüz; Kudüs ile ilgili seminerden sonra öğretmenler odasında  Tarih Öğretmeni Serap ÇİFTÇİ´ ye ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Ziyaret öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sonra erdi.13-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-201813-04-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.