YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Kardelen Ortaokulu STEM Atölyesi´ni Ziyaret Etti

28/03/2018
Müdürümüz Kardelen Ortaokulu STEM Atölyesi´ni Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN Kardelen Ortaokulu STEM Atölyesini Ziyaret Etti.

Kardelen Ortaokulu Robot Kulübü olarak hedeflerinin; Algoritmayı çocuklarla tanıştırmak, bu alana İlgili ve yetenekli çocukları erken yaşta keşfetmek, öğrencilerin boş zamanlarını daha verimli kullanabilmeleri için rehberlik etmek, mühendislik becerileri kazandırmak, öğrencilerin 21. yüzyılın beklediği becerilere sahip olmaları gerektiğini söyleyen öğrenciler; Müdürümüze 3D Yazıcıdan yazdıkları logolu isimliği hediye ettiler.

İnceleme çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Müdürümüz; “STEM, dijital çağımızın ihtiyaçlarının karşılamak için 21. yy becerileriyle donatılmış bireyler yetiştiren okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm seviyeleri kapsayan bir eğitim yaklaşımıdır. Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik disiplinlerinin birbiriyle entegrasyonunu hedefleyen STEM, ülke olarak atılım gerçekleştirerek inovasyon ve bilişim alanlarında liderlik edebilecek yetkin bireylerin yetişmesi için büyük kazanımlar sağlayacaktır.” dedi.

“Gelecek STEM ile güçlü gelecek”

Dünya düzeyindeki eğitimler, üretime dayalı bir şekilde ilerliyor. STEM, olmadan bir eğitimden bahsetmek mümkün değil artık. Biz çocuklarımızın düşünen hayal eden ve üreten bir bir eğitim almasını sağlamak istiyoruz. Eğitimde hayal önemlidir. Eğer öğrenci hayal ediyorsa geleceği vardır” dedi.

“Eğitim-öğretim programlarımızı dünyaya entegre ederek, milli ahlakımızı ve kadim medeniyetimizi unutmadan evrensel değerlerle harmanlanmalıyız.”

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; “Dijitalleşen dünyada gelişmiş ülkelerin sömürüsünde kalmamak için tüketici bireylerden çok üretici bireylere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, insanların hayatını kolaylaştıracak teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, öğrencilerimizi hayata hazırlayan, öğrendiklerini gerçek hayatta uygulayabilen nesilleri yetiştirecek yaklaşımları benimsemekteyiz. Eğitim-öğretim programlarımızı dünyaya entegre ederek, milli ahlakımızı ve kadim medeniyetimizi unutmadan evrensel değerlerle harmanlanmalıdır.” şeklinde sözlerine son verdi.

             Öğrencilerimizin kötü alışkanlıklara bulaşmaması, cep telefonu ve bilgisayarlarla gereksiz yere uğraşmamaları ve sağlıklarının bozulmaması için, onların bilgilerini, enerjilerini, çalışmalarını bu alanlara kanalize etmemiz gerekiyor. Burada da bunun güzel bir örneğinin gerçekleştirilmiş olduğunu gördük. Başta öğretmenimiz olmak üzere öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

28-03-201828-03-201828-03-201828-03-201828-03-201828-03-201828-03-2018 Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.