YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz, Cumhurbaşkanımız Hatırasına Fidan Dikti

21/03/2018
Müdürümüz, Cumhurbaşkanımız Hatırasına Fidan Dikti

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; 21 Mart Dünya Ormancılık Günü münasebetiyle Altınova Hersek bölgesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN hatırasına düzenlenen fidan dikimine katıldı.

Ormanların ülkelerin doğal güzellikleri ve ekonomik kalkınmanın temel değerlerinden olduğunu söyleyen Müdürümüz; “Doğal güzelliklerimizin korunması, geliştirilmesi ve ülke kalkınmasındaki öneminin arttırılması için herkese önemli görevler düşmektedir. Ağaç dikme çalışmalarına katılmak, çevrenin korunması konusunda sorumluluk üstlenmek, her şeyden önce bir vatandaşlık görevidir. Bu bilinci öğrencilerimize de aşılamalıyız.

Öğrencilerimize sağlıklı ve temiz bir çevre, yeşil bir ülke bırakmak temel sorumluluğumuzdur. Onlara temiz bir çevre bırakmanın en önemli yolu da, ormanların korunmasından, geliştirilmesinden, genişletilmesinden geçmektedir. Ormanların korunması ve niteliğinin geliştirilmesi sürecinde, vatandaşlarımızı ağaçlandırma kampanyalarına katılmaya ve var olan orman varlığımızı korumada daha gayretli olmaya davet ediyorum.

Bu vesilesiyle, doğaya ve yaşama saygı duyan, yeşile gönül veren herkesin Dünya Ormancılık Gününü kutluyor; gelecek nesillere daha yeşil bir dünya ve Türkiye temennisiyle; ormanlarımızın korunması için canlarını feda edenleri de rahmetle ve minnetle anıyorum.” dedi.

21-03-201821-03-201821-03-2018

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.