YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, Yalova'daki öğretmenlerle buluştu.

10/07/2020
Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk,

"Çocukların Sizin Omuzlarınıza İhtiyacı Var" 

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, bu hafta Yalova'daki meslektaşları ile buluştu.

Açılış konuşmasını yapan İl millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol; "Bugün bizlerle beraber olmanız nedeniyle son derece heyecanlıyız ve çok mutluyuz.

"Ziya Öğretmenle Öğretmen Buluşmaları" kapsamında Yalova eğitim camiasıyla birlikte olmaya teşrif buyurdunuz. Tüm il, ilçe yöneticilerim, okul yöneticilerim, öğretmenlerim ve şahsım adına zatı halinize teşekkür ediyorum.

"Ortak düsturla insanı odak noktası yaparak hoşgörüyü, vefayı, takdiri ve iyiliği şiar edinen bir Yalova eğitim ailesi"

2023 Eğitim vizyonu doğrultusunda, sizden aldığımız düsturla insanı odak noktası yaparak hoşgörüyü, vefayı, takdiri ve iyiliği şiar edinen bir Yalova eğitim ailesi oluşturulmuştur.

Salgın döneminde meselenin çözümünde var olan ve  öğrencilerinden fiziki olarak ayrı kaldıkları süreçte destek olan 3041 öğretmen ile zoom eğitimlerimiz başarıyla tamamlanmıştır.

Bu süreçte öğretmenlerimiz EBA kullanımında Yalova'yı 3. sıraya çıkartarak; her koşulda eğitimi nasıl omuzlayıp götürebileceğini, çocuğun elini nasıl sımsıkı tutabileceğini, nasıl çözümün bir parçası olabileceğini gösterdiler. Asla yeterli gelmeyeceğini bildiğim bir teşekkürle sizlerin huzurunda Yalova eğitim camiasına emekleri için teşekkür ediyorum.

Tüm Yalova'nın sizi özlemle, heyecanla beklediğini biliyor, sözü sizlere takdim ediyorum" ifadelerinde bulundu.

Daha sonra, öğretmenler, salgın döneminde yapılan uzaktan eğitim ve yaz tatilinde EBA TV ve EBA platformu üzerinden sürdürülen çalışmalara ilişkin saha deneyimlerini Ziya Öğretmen ile paylaştı.

EBA Televizyonu ve EBA platformuna içerik hazırlanması, tüm öğrencilere uzaktan eğitim verilmesi için gayret gösteren meslektaşlarına teşekkür eden Bakan Selçuk, "Bu işler ekip işi... Birlikte çaba göstererek yapılacak işler... Tek tek, her bir öğretmenimizin emeğine çok saygı duyuyorum. Bu ülkenin geleceğini kurmak için çocuklarımızın, sizin omuzlarınıza ihtiyacı var. Siz bu meseleye böyle sahip çıktıkça başarılı olmamamız için hiçbir sebep yok." diye konuştu.

EBA TV'de öğretmenlere yönelik yayınların artırılması da gündeme geldi. Bakan Selçuk, "Öğretmenlere yönelik çalışmaların artırılması konusunda ciddi çalışmalarımız var." diyerek bundan sonraki süreçte öğretmenlerin EBA TV'yi sürükleyip götürmesini istediklerini anlattı.

Müzik Öğretmenlerinden Türküler

Müzik öğretmeni Haydar Kılıç, Neşet Ertaş'ın eşsiz eseri "Gönül Dağı" nı, Derya Suiçmez ise Şehit öğretmen Aybüke Yalçın ile özdeşleşen Mağusa Limanı adlı türküyü seslendirdi. Öğretmenlere Bakan Selçuk da eşlik etti.

10-07-202010-07-202010-07-202010-07-202010-07-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.