YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Ve Teknik Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

30/12/2019
Mesleki Ve Teknik Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı

2019-2020 eğitim öğretim yılının 1.döneminde, Mesleki ve Teknik Eğitim Kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirmesi amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN' un başkanlığında Şaban Temuge Turizm ve Otelcilik Lisesi Uygulama Otelinde, Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu İl ve ilçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz,  İl Geneli Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi Müdür ve Müdür Yardımcıları ile değerIendirme toplantısı yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN yapılan toplantıda patent, faydalı model ve tasarım çalışmalarına hız verilmesi gerektiğini ve bu konuda ülkemiz için önemli olduğunu belirtti. Öğrencilerin devamlılığının sağlanmasının, öğrencilerin başarılarının arttıracağını ifade etti. Son sınıf öğrencilerine hızlı okuma kurslarının verilmesinin faydalı olacağını belirtti.

              İl geneli başlatılan ''Yalova 7'den 77'ye Kitap Okuyor'' projesinin öğrencilerimizin okuduğunu anlama becerilerinin artırmalarında büyük bir katkı sunacağından bu projenin yaygınlaştırılmasını istedi. Mesleki Teknik Anadolu Liselerimizin döner sermaye çalışmalarının giderek arttığını bunun da güzel bir gösterge olduğunu ifade etti. Türkiye 'de döner sermaye üretimi konusunda üst sıralara doğru çıktığımızı da ekledi. İyi dileklerini ekleyerek toplantıya son verdi

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.