YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezine Ziyaret

08.04.2021
Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezine Ziyaret

Türkiye'de 81 ili kapsayan Mesleki Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi (METYAP) kapsamında Yalova'mızda bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül, yapılan program sonrasında Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Ziyarette; öncelikle şu sıralarda güçlendirme çalışmaları devam eden Merkezin Ana Binası ve Atölyelerindeki inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Daire Başkanı Süleyman Akgül, güçlendirme çalışmalarının hızlı bir şekilde devam etmesinin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Ardından Merkezin Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Atölyesinde incelemelerde bulunan Başkan Akgül; "Türkiye'nin neredeyse tüm illerindeki kamu kurum ve kuruluşların siparişlerin üretimi bu Atölyede yılardır yapılıyor ve kullanıma sunuluyor. Biz Ankara'dan bu çalışmaları yakinen biliyoruz. Bu üretimde görevli başta Merkezimizin yöneticileri olmak üzere Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz." dedi. Ardından Merkez Müdürü Sıddık Okay Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen "Çırak ve Kalfa Eğitiminde İnovasyon" isimli projeleri kapsamında bu atölyeye kazandırılmış, geçen hafta kurulumu yapılan ve eğitim ve üretime hazır hale getirilen bir adet Mobilya CNC İşlem Merkezi Makinesi ve bir adet Mobilya Kenar Bantlama Makinesi hakkında bilgi sundu. Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezinde eğitim gören tüm öğrencilerimiz (Çırak ve Kalfalar) bu makinelerde eğitim ve üretim yapabileceklerini belirtti.

Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezinin Binası ve Atölyeleri inşaat halinde olduğu için geçici olarak hizmet verdikleri Çiftlikköy Diriliş Anadolu İmam Hatip Lisesine geçen MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Daire Başkanı Süleyman AKGÜL, program sorumlusu Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü İşyeri Tabanlı Mesleki Eğitim Dairesinde görevli Osman Dolgunyürek ve Yalova İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dr. Uğur İnan, burada Merkez Müdürü ve Müdür Yardımcılarıyla fikir alışverişinde bulundu.

Merkez Müdürü Sıddık Okay ve Müdür Yardımcıları, bu nazik ziyaretlerinden dolayı Daire Başkanı Süleyman Akgül'e teşekkür etti.

08-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-2021

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.