YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Tanıtım Ve Yönlendirme Faaliyetleri Kapsamında Toplantı Düzenlendi

24/07/2020
Meslek Liseleri Tanıtım Ve Yönlendirme Faaliyetleri Kapsamında Toplantı Düzenlendi

Meslek liselerinin tanıtım toplantısı İl Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un başkanlığında Mesleki ve Teknik Öğretimden Sorumlu Müdür Yardımcısı Hüseyin Çibir meslek liseleri ve mesleki eğitim merkezi müdürü katıldı.

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol, " Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 vizyonu kapsamında; sanayi ve hizmet sektörlerinin ihtiyaçlarına göre mesleki yönden yeterli bilgi ve beceriye sahip insan gücünün yetiştirilmesi sağlanarak ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunulması için mesleki ve teknik eğitimin güçlendirilmesi hedefleniyor. Okul müdürlüklerince öğrenci ve velilerini bilgilendirmek amacıyla yapılacak iş ve işlemler mevzuat hükümlerine göre hazırlanan kılavuzlar doğrultusunda yapılıyordu. Ancak, Kovid-19 salgını nedeniyle mesleki tanıtım, yönlendirme ve rehberlik çalışmalarında da internet ortamının daha etkin kullanılması zorunlu oldu.

Mesleki-teknik eğitimin ülke ekonomisi açısından öneminin tartışılmaz olduğunu ifade eden Müdürümüz; "İş piyasasının beklediği, ihtiyaç duyduğu kalifiye işgücünü yetiştirmek için sizlere çok önemli görevler düşmekte. Gençlerimizin, hem teorik hem de pratik eğitimlerini sağlayan meslek liselerimizi, çok önemsiyoruz" dedi.

Yapılan toplantıda, 9'uncu sınıfa kayıtları yapılacak öğrenci ve velilerine rehberlik etmek amacıyla İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı mesleki ve teknik okulların resmi internet sitelerinde adayların ihtiyaç duyacağı içerikler ve okulları tanıtıcı bilgilerin yayınlandığı belirtildi.

24-07-202024-07-202024-07-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.