YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez Temel Eğitim Ortaokul Müdürleri Toplantısı Sevim Göğez Ortaokulu´nda Yapıldı

22/03/2019
Merkez Temel Eğitim Ortaokul Müdürleri Toplantısı Sevim Göğez Ortaokulu´nda Yapıldı

Merkez Temel Eğitim Ortaokul Müdürleri Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Müdür Yardımcımız Hüseyin ÇİBİR, Müdürlüğümüz Temel Eğitim Şubesinden sorumlu Şube Müdürü İsmail YILMAZER ve merkez ortaokul müdürlerinin katılımıyla Sevim Göğez Ortaokulu´nda yapıldı.

Toplantıda; 2023 eğitim vizyonunun içini dolduracak okul bazlı projeler ve yapılacak faaliyetler, öğrencilerimizin başarılarının geliştirilmesi için yürütülen çalışmalar, Eğitimde Bilişim Ağı´nın (EBA) kullanım oranları, DynEd İngilizce Eğitim Sistemi, kaynaştırma bütünleştirme uygulamaları, okul rehberlik hizmetleri, okullarımızdaki kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler, temiz okul ve beslenme dostu okul çalışmaları, okul güvenliği, okulöncesi eğitim ve ilköğretim kurumları standartlarına ilişkin çalışmalarına ilişkin gündem maddeleri üzerinde duruldu. 

Sorumlulukları yerine getirmenin önemine değinen Müdürümüz, sürekli bir yenilenme içerisinde olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un belirttiği üzere, var olan sorunları aşmak için adım adım hayata geçirilen Tasarım Beceri Atölyeleri, Okul Profili gibi önemli yenilikler hakkında bilgiler verdi. 

Yarınlarımızı daha iyi bir geleceğe ulaştırmak için eğitimde marka kent olan Yalova’mıza yakışır iyileştirilmiş fiziki imkânlarımızla; 2023 vizyonumuzun çift kanatlı paradigması doğrultusunda içerik ve kaliteyi yükseltmeye, beceri ve tasarım atölyelerini oluşturmaya yoğunlaşacağız.” dedi. 

İlimizde ve okullarımızda alınan güvenlik tedbirlerine dair açıklamalarla devam eden toplantı, yapılan tüm bilgilendirmelerin ve yanıtlanan soruların ardından dilek ve temenniler ile son buldu.

22-03-201922-03-201922-03-2019 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.