YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez Temel Eğitim Okul Müdürleri Toplantısı Atatürk İlkokulu´nda Yapıldı

10/10/2018
Merkez Temel Eğitim Okul Müdürleri Toplantısı Atatürk İlkokulu´nda Yapıldı

Merkez Temel Eğitim Okul Müdürleri Toplantısı Atatürk İlkokulu´nda yapıldı.

İl  Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Müdür Yardımcımız Hüseyin ÇİBİR ve merkezde bulunan anaokulu ve ilkokul müdürlerimiz katıldı.

Toplantıda; ekim ve kasım aylarında yapılacak  faaliyetler, öğrencilerimizin başarılarının geliştirilmesi için yürütülen çalışmalar, Eğitimde Bilişim Ağı´ nın (EBA) kullanım oranları, kaynaştırma bütünleştirme uygulamaları, okul rehberlik hizmetleri, okullarımızdaki kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler, temiz okul ve beslenme dostu okul çalışmaları, okul sütü programı, okul güvenliği, okulöncesi eğitim ve ilköğretim kurumları standartlarına ilişkin çalışmalarına ilişkin gündem maddeleri üzerinde duruldu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; “Milli ve yerli bir ruha sahip olmanın önemine değinerek “Milli kimliğin ve kültürün kazandırılması için eğitim liderleri olarak sizlere büyük görevler düşmektedir. Nasıl ki kurumunuzun, okulunuzun binasının her köşesine hâkim, her köşesinden haberdar olmanız gerekiyorsa öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin her halinden de haberdar olmakla mükellefiz. Hangi öğrencinin nasıl bir sıkıntısı, derdi var, kim yetim kim öksüz, üstündeki kıyafeti nasıl, evinde kimlerle yaşıyor, bütün bu soruların cevabını biliyor olmamız gerekir. Bu mesleki bir zorunluluk değil belki ama bizim kültürümüz, kadim medeniyetimiz bunu zorunlu kılar. Bugün ne yaptığımız kadar, yarın ne yapacağımızı da düşünmeliyiz. ” şeklinde konuştu.

Mesleki eğitim performanslarının izlenmesiyle ilgili çalışmalarla temel eğitime dair konularda görüş alışverişinde bulunulmasına gerektiğini söyleyen Müdürümüz; “Hepimize görevler düşüyor. Bana İl Müdürü olarak, sizlere okul müdürleri ve öğretmenler olarak önemli görevler düşüyor. Herkes bulunduğu konuma artı değer katarsa ülkemiz daha ileriye gidecek, daha kaliteli bir geleceğe erişeceğiz. Bildiğimiz değerleri öğrencilerimize aktararak hayata tatbik etme konusunda daha aktif olmalıyız.” dedi.

Okul ve öğrenci güvenliği konusunda İŞKUR desteğiyle hayata geçirilen uygulama ile okulların daha güvenli hale getirildiğine değinen Müdürümüz, “Binlerce öğrencinin sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Yarınlarımızı daha iyi bir geleceğe ulaştırmak için iyileştirilmiş fiziki imkânlara sahip mekânlarda, içerik ve kaliteyi yükseltmeye yoğunlaşacağız.” dedi.

Toplantı; dilek, temenni, soru ve cevap bölümünün ardından hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

10-10-201810-10-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.