YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Masal Okulu Protokolü İmzalandı

05/10/2020
Masal Okulu Protokolü İmzalandı

Valimiz Sayın Muammer Erol, İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol ve Hayırsever Ümit Üstel tarafından yapılacak olan "Orhun Üstel Masal Okulu"nun protokolünü imzaladı.

Valilik Makamında düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Sayın Muammer Erol, İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol ve Hayırsever Ümit Üstel katıldı.

İmzalan protokol ile çocuk kültürü, eğitimi, edebiyatı ve sanatın bir bütün olarak ele alındığı yepyeni ufuklar çizecek bir projeye imza atıldı.

Projede amaç; zamanı süsleyen, içimizi aydınlatan, düşlerimizi gökkuşağına dönüştüren masal anlatıcılığı eğitimi alan öğretmenlerimizin yer alacağı etkinliklerle, hedef öncelikle 5 bin öğrencimizi masallarla tanıştırmak ve onların hayal dünyalarını geliştirmek...

Salgın hastalık sürecinde uzaktan eğitim ve canlı derslerle eğitim öğretime devam eden öğrencilerin güzel vakit geçirmesini ve bu sürede Anadolu'nun kültürel mirasına katkıda bulunmak için masal okumaları yapılacak.

Olağan ile olağanüstüyü, gerçekle hayali buluşturan Orhun Üstel Masal Okulu'nda yaşadığımız çağı insan, hayvan ve teknoloji boyutuyla yorumlayarak masal ülkesinin sınırlarını genişleten sanat masallarına da yer verilecek.

Çocuklarımızı masalların içine çeken, şiirsel ve tatlı diliyle onların duygularının kapısını aralayan Orhun Üstel Masal Okulu, çocuklarımızın okuma kültürü kazanmalarının yanında sanat okuryazarı olmalarını destekleyecek bir içeriğe sahip olacak.

05-10-202005-10-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.