YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Öğrencileri Arası Öykü Yarışması

07/01/2021
Lise Öğrencileri Arası Öykü Yarışması

İlimizdeki resmî ve özel liselerde öğrenim gören 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik "Bana Yalova' yı Anlat" konulu Öykü Yarışması düzenlenmiştir.

Yalova, geçmişten günümüze kadar tarih kokan sokakları ve sıcak kanlı insanları ile oldukça merak konusu olan bir ilimizdir.Yalova oldukça köklü bir tarihe sahip olup pek çok medeniyete ve uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Marmara Denizinin kıyısında , çok sevilen İstanbul'a bir adım yakınlıkta olan ilimiz ayrıca tarihi yerleri ve doğal güzellikleriyle kendine has yöresel yemekleri, türküleri, kıyafetleri ve halk oyunlarıyla ayrı bir öneme ve değere sahiptir. Yerel özelliklerin olduğu postmodern çağ olarak atfedilen günümüzde, değerlerimiz disiplinlerarası bir yaklaşımla okullarımızda yükselmektedir. Bu bağlamda ilimizin edebi değerini arttırmak, okullarımızdaki genç kalemlerin sesini duyurmak amacıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan yarışmaya ait poster ve şartnameye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Yarışma Şartnamesi için tıklayınız
Yarışma Posteri için tıklayınız

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.