YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kütüphaneler Haftası´nda Mevlana İlkokulu´ na Ziyaret

26/03/2018
Kütüphaneler Haftası´nda Mevlana İlkokulu´ na Ziyaret

Ülkemizde 1964 yılından beri Mart ayının son pazartesi günü ile başlayan hafta “Kütüphaneler Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Bu yıl 54’ üncüsünü kutlayacağımız “Kütüphaneler Haftası” dolayısıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; Mevlana İlkokulu’ nu ziyaret ederek öğrencilere kitap okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla geçtiğimiz hafta ilimizde güzel bir programa imza atan Şair ve Yazar Bestami YAZGAN’ a ait “Bu Vatan Bizim” isimli kitabı hediye etti.

Müdürümüz öğretmenlere ve öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında; “Toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak ve okumanın yaşam boyu öğrenme üzerindeki vazgeçilmez etkisini göstermek için 54. Kütüphaneler Haftası´nın kitap okuma alışkanlığını gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Eğitim ve kültür kurumu olma özelliği taşıyan kütüphanelerimiz, bilgi ve kültürel mirasımızı gelecek kuşaklara aktararak, bir ülkenin herkese her kesime hizmet eden, bilgi alışverişinin yoğun bir şekilde yaşandığı sosyal kurumlardır.” dedi.

Kitap okumanın önemine değinen Müdürümüz; geleceğimizin aydınlık yarınları olan çocuklarımıza en güzel tutkunun okuma alışkanlığı, en iyi dostun, arkadaşın ve yardımcının da kitaplar olduğunu benimsetelim. Okumanın; düşünceyi besleyen ve geliştiren, bununla birlikte ülkemizin kalkınarak daha ileriye gitmesine katkıda bulunan bir beceri olduğunu dile getirerek öğrencilere bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Çocuklarımızı internet üzerinden bilgi edinme, her bilgiyi doğru kabul etme yanılgısından kurtarmamız gerektiğini ifade ederek, kaynağını bilmediğimiz, doğruluğunu teyit etmediğimiz bilgilerin temel kaynağının kütüphanelerde olduğunu unutmamamız gerektiğini ifade etti.

“Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler”

Bizler bunun bilincinde olarak okullarımızdaki kütüphaneleri güncel kitaplarla yaşatmaya çalışıyoruz. Estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme ve öğrenme etkinliklerine imkân veren aynı zamanda sosyal etkinlik alanı olan Z-Kütüphanelerimizin yaygınlaştırma çalışmalarına devam etmekteyiz. Gelecek noktasında da umutluyum. Bizler bu minvalde okuma etkinliklerini geçmişte olduğu gibi şimdi de sürdüreceğiz. Gençlerimizi en iyi şekilde geleceğe hazırlayacağız.

Bu ve düşüncelerle ülkemizin, öğrencilerimizle birlikte tüm kitap dostlarının Kütüphaneler Haftası’nı kutluyor, kitapların, kütüphanelerin ve kitap sevenlerin daha çok ilgi gördüğü aydınlık yarınlar diliyorum.” dedi.estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme veöğrenme etkinliklerine imkân veren sosyal etkinlik alanıdırestetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme veöğrenme etkinliklerine imkân veren sosyal etkinlik alanıdır

Ziyaret öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

23-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-201823-03-2018 

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.