YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnsan Kaynakları Yönetimi ve Etkili İletişim Konferansı (Dr. Hamza AYDOĞDU)

11/10/2018
İnsan Kaynakları Yönetimi ve Etkili İletişim Konferansı (Dr. Hamza AYDOĞDU)

Personel Genel Müdürümüz Sayın Hamza AYDOĞDU, “Öncü Liderler Projesi” Ekim Ayı Lideri Olarak İlimizde Görevli Eğitim Yöneticileriyle Bir Araya Geldi. 

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen konferansa İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, ilçe milli eğitim müdürleri, müdürlüğümüz yöneticileri ile il genelindeki okul ve kurum yöneticileri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, yapmış olduğu konuşmasında: “Sayın Genel Müdürüm; Bizler bugün, eğitim sevdasının izinde, eğitim camiamızın fedakâr kadrosu, eğitim yöneticilerimizle sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Yalova’da eğitim anlamında attığımız her adımda yanımızda olmanız, ilimizin eğitim ile ilgili ihtiyaçlarımızla özel ilgilenerek destek olmanız nedeniyle, sizlere şahsım ve Yalova maarif ordumuz adına şükranlarımızı arz ediyorum.

“Daha iyi, iyinin düşmanıdır”

Daha iyi, iyinin düşmanıdır diyen Müdürümüz, “Amacımız daha iyiye ulaşmaktır. O nedenle eğitim yöneticilerimizin bilgilerini tazelemesi, yenilemesi gerekmesi için başlattığımız Öncü Liderler Proje’mize teşrifleriyle bizleri onurlandıran Sayın Genel Müdürümüze huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Güçlü eğitim alt yapısıyla Türkiye’de örnek bir kent olma yolunda emin adımlarla devam eden eğitim camiası, gelecek için bugünden sloganıyla bütün kurum ve kuruluşları ile iş ve işleyişiyle marka bir kent olmayı sürdürecektir.

“Gücümüzü yaptıklarımız değil; yapamadıklarımız belirler”

Gücümüzü yaptıklarımız değil; yapamadıklarımız belirlediğini söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, Açık yüreklilikle söyleyebilirim ki; hedefe kilitlenmiş camiamızın birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden gelemeyeceği hiçbir konu yoktur. Hayata hazır mutlu bireyler yetiştirmek hayaliyle çıktığımız yolda, Başta yoğun programlarına rağmen bizlere zaman ayıran Sayın Genel Müdürümüze Teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Personel Genel Müdürümüz Sayın Hamza AYDOĞDU, Yalova’da bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum diyerek başladığı konuşmasında, Millî Eğitim Bakanlığımızın eğitim politikalarına ilişkin konuşmalarda bulundu.

Günümüzde kitap okuma alışkanlığının yerini sosyal medyanın aldığını ve bunun olumsuz sonuçlar doğurduğunu ifade eden AYDOĞDU; “Yapılan bir araştırmaya göre Türk halkı günde 6 saat televizyon izliyor, 3 saatini internette geçiriyor, kitap okumaya ise yılda 6 saat zaman ayırıyor. Kitap okuma oranı AB ülkelerinde %21 iken Türkiye’de sadece % 0, 01. Şunu açıklıkla söyleyebilirim ki, kitap okumanın önündeki en büyük engel, kontrolsüz kullanılan sosyal medya. Bu noktada çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması için anne-babanın da mutlaka okuması gerektiğini ifade etti.

Genel Müdür Hamza AYDOĞDU konuşmasına “Bizim yaptığımız bir çalışma çok daha ilginç. Bir çocuk ilkokuldan liseyi bitirene kadar yani 12 yıl boyunca okulda geçirdiği süreyi hesap ettik. 180 iş günü, günde 6 saat, yılda 780 saat, bunu 12 yıl ile çarptığımızda 12.900 saat yapıyor. 17 yaşındaki bir çocuğun yaşamının sadece %9’u okulda geçerken % 91’i okul dışında geçiyor. Biz bütün suçu, bütün kabahati, bütün olumsuzlukları % 9’un içine sığdırıyoruz. %91’den nasıl kurtulacağımızı, o sorumluluktan nasıl kaçacağımızı hiç düşündük mü?” diye devam etti.

Konferansın sona ermesinin ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN; Genel Müdürümüz Sayın AYDOĞDU´ ya maarif camiasına sunduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.

Genel Müdürümüz; Yalova’nın eğitim camiası ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, "bizi bir araya getiren Öncü Liderler Projesinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

12-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-201812-10-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.