YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul Öğrencileri Arası Öykü Yarışması

07/01/2020
İlkokul Öğrencileri Arası Öykü Yarışması

İlimizdeki resmî ve özel ilkokullarda öğrenim gören 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik "Yalova'da Kış" konulu Öykü Yarışması düzenlenmiştir.

Kentlerde kış, köylerde kış, kasabalarda kış, ormanlarda, ev içlerinde, okulda, kapı ve pencere önlerinde kış... Yılın Aralık, Ocak ve Şubat aylarını içine alan kış mevsiminde soğuğun ürpertisi, yağmurun sesi ve karın sevimli görüntüsü kalpleri ısıtır adeta.... Kar yağınca kışın en eğlenceli yanlarından biri de şüphesiz kar topu oynamak ve kardan adam yapmaktır. Kışın bir o kadar zorlu bir o kadar da eğlenceli yanı hepimizin duygusal dünyasına dokunur. Bir bardak çay, bir bardak sıcak süt ve belki de kışın içimizi ısıtan bir fincan sahlep bu zorlu yaşam şartlarını barındıran kış mevsimini özlememizi sağlar. Kış mevsiminin bu duygusal karakteri ile minik kalplerimizi öykülerle buluşturmak amacıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek yarışmaya ait poster ve şartnameye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Yarışma Şartnamesi için tıklayınız
Yarışma Posteri için tıklayınız

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.