YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlk Yardım Eğitimi seminerleri düzenlendi

04.03.2021
İlk Yardım Eğitimi seminerleri düzenlendi

Mesleki ve Teknik Eğitimde kurumların kalite farklılıklarının giderilmesi ve ülkemiz genelinde kaliteli ve nitelikli mesleki ve teknik eğitime erişimin artırılması amacı ile Bakanlığımızın " Mesleki ve Teknik Eğitimde 1000 Okul İyileştirme Projesi" çerçevesinde mahalli olarak öğretmenlere İlk Yardım Eğitimi seminerleri düzenlendi.

İlimizde bu kapsamda yer alan okullarımızdan; Şehit Sercan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Altınova Bülent Özyürük Çok Programlı Anadolu Lisesi, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerine yönelik Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Merkezimiz 25 Ocak 2021 tarihinden itibaren Covid-19 tedbirleri kapsamında online ilkyardım eğitimleri verildi.

1 Mart 2021 tarihinden sonra yüz-yüze eğitim faaliyetlerinin başlamasıyla Covid-19 koruma tedbirleri kapsamında 2 günlük yüz-yüze eğitimlerimiz devam etmiş olup, yapılan planlama ile Mart ayı sonunda projede yer alan okullarımızdaki tüm öğretmen eğitimlerinin tamamlanması hedeflenmektedir.

Müdürlüğümüze bağlık İlk Yardım Eğitim Merkezi'nin 3 Mart'ta gerçekleştirdiği ilk yüz-yüze eğitime İSGB Şube Müdürü Ramazan Kayran katılarak öğretmenlerimize İlk Yardım Eğitiminin önemi hakkında bilgi vermiş, eğitimin başarılı ve verimli geçmesi hususunda temennilerde bulundu.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.