YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclisi Başkanı Nevzat KORKMAZ´dan Ziyaret

04/01/2019
İl Öğrenci Meclisi Başkanı Nevzat KORKMAZ´dan Ziyaret

 

İl Öğrenci Meclisi Başkanı Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Nevzat KORKMAZ İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN’ u makamında ziyaret etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 2004 yılında uygulamaya konulan "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi" kapsamında ilimizde yapılan seçim sonucunda Nevzat KORKMAZ il meclisi başkanı seçilirken  Necmettin Erbakan Sosyal Bilimler Lisesi 11. sınıf öğrencisi Emirhan KUZU’da il meclis başkan vekili unvanını aldı.

Öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma gibi değerleri benimseten seçimlerde, adaylar arasında demokratik bir rekabet yaşandığını belirten İl Öğrenci Meclisi Başkanı Nevzat KORKMAZ Müdürümüz Ali TOSUN’a bilgi verdi.

Konuyla ilgili düşüncelerini paylaşan Müdürümüz, öğrenci meclisi seçimlerinin, öğrencilerin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek açısından önemli olduğunu ifade etti.

“Yalova’mızda demokrasinin birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi, başkan ve başkan vekilini  kutluyorum.

Sizlerin ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.” diyen Müdürümüz, Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak yapacakları her türlü çalışmada gençlere destek olacağını belirterek verimli bir yıl geçirmelerini temenni etti.

 

 

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.