YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un göreve Başlama Mesajı

26/06/2020
İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un göreve Başlama Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Eğitim Çalışanları, Sevgili Öğrenciler ve Kıymetli Veliler,

26.06.2020 tarihi itibarıyla eğitimin her kademesinde hizmet üretmeye çalışan bir eğitimci olarak yolculuğumun yeni durağı olan Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevime başlamanın heyecanı içindeyim. Müstesna şehrimiz Yalova'ya hizmet edecek olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyor; bizleri bu vazifeye layık gören Sayın Bakanımıza şükranlarımı arz ediyor, Yalova halkımıza ve eğitim camiasına saygılarımı sunuyorum.

Kültürel geçmişi ve doğal güzellikleri ileülkemizin göz bebeği şehirlerinden olan,  "Eğitimde Marka Kent" vizyonuyla öncü şehir olmayı amaç edinmiş Yalova'da "ortak akıl düsturu" ile çalışarak bu bayrak yarışında devraldığımız kutlu bayrağı daha ileri götüreceğimizin bilinmesini isterim.

Öğrencilerimizi kültürünü ve değerlerini bilen, çağın gerektirdiği temel teknoloji ve bilimsel yeterliliklerini geliştirmiş, millî ve manevi değerlerinden kopmadan evrensel değerleri tanıyan ve geleceğin güçlü Türkiye'sinin şekillendiricisi olan bireyler olarak yetiştirmek temel görevimizdir.

Eğitim alanında da ciddi mesafeler kat etmiş olan Yalova'mızda 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, yerel değerlerimize saygılı, inovasyona dayalı anlayışla, sorun çözmeye odaklı, istişareye dayalı bir yönetim sergileme gayreti içinde olacağız.

Bu minvalde fedakâr öğretmenlerimiz ve onlara liderlik eden yöneticilerimiz ile Yalova'mızı eğitim-öğretim alanında daha ileri noktalara taşıyacağımıza inancım tamdır.

"Eğitim Marka Kent" Yalova için almış olduğumuz bu önemli vazifenin hayırlara vesile olmasını diliyor, Yalova'mızda görev sürem boyunca başta Sayın Valim olmak üzere, tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarının ve tüm Yalova halkının bize yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Dr. Abdülaziz Yeniyol

İl Milli Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.