YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol' un Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

24/08/2020
İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol' un Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Değerli Meslektaşlarım; 

24 Ağustos 2020 Pazartesi günü, tüm tedbirlerimizi alarak hijyenik koşulları sağlanmış olan okullarımızda, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un EBA üzerinden gerçekleştireceği açılış konuşması ile mesleki çalışma programımızı başlatıyor, yeni eğitim öğretim yılının açılışını hep birlikte gerçekleştiriyoruz.

Okullarımızda bir arada bulunacağımız tüm alanlarda, salgına karşı tedbirlerimiz alınmış bulunmaktadır. Öğrencilerimiz okula geldiklerinde onları her anlamda güvenli bir ortamda ve bilinçlenmiş olarak karşılamanızın önemi oldukça büyük. Bu nedenle, mesleki çalışma sürecindeki öncelikli hedefimiz, hem kendimiz hem de öğrencilerimiz için sürece dair bilmeniz gereken her şeyi öğrenmemiz, uygulamamız ve tüm bunları öğretmeye hazır hale gelmiş olmamızdır. Bunun ardından her branştan tüm öğretmenlerimiz, alanlarının gerektirdiği bütün planlamaları yapacak ve böylece hepimiz öğrencilerimizi karşılamaya hazır hale geleceğiz.

Eğitim süreçlerinde öğretmenlerin, ortaya çıkan her yeni koşula göre kendilerini güncellemesi ve bu koşullara ayak uydurabilmesi gerekmektedir. Çağımızın öğretmeni, kendi alanına hakim olmanın yanı sıra gelişen teknolojik şartlara ayak uydurabilmeli, öğrencilerinin de bu şartlara uyum sağlamasına yardımcı olabilmelidir. Öğretmenlerimizin, söz konusu donanımlara sahip olabilmeleri için Bakanlığımız, her yıl güncellenen yetiştirme ve geliştirme programları ile bizlere birçok eğitim imkânı sunmaktadır. Her biri ülkemizin farklı illerinde gerçekleştirilen bu programlara çeşitli gerekçelerle dahil olamayan öğretmenlerimiz için Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak akademisyenlerimizi öğretmenlerimizle buluşturarak biz de destek sunmaktayız. Uzaktan erişim araçlarıyla Bakanlığımızın düzenlediği eğitimleri destekleyici çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalara katılarak kendinizi her alanda ve her zaman güncel tutmanız bizler için de öğrencileriniz için de oldukça önemlidir, bunu unutmayalım.

 Sevgili Öğrencilerim;

 Bizler, siz öğrencilerimizi çok özledik. Sizlerin de okullarınızı çok özlediğinizi ve dönmek için sabırsızlandığınızı biliyoruz. Gerek idarecilerimiz gerekse öğretmenlerimiz ve tüm personelimizle bizler, salgın sürecinin karşımıza çıkardığı tüm zorlukları aşarak okullarımızı açmak için hazırlanıyoruz. Ancak bunu tek başımıza başarmamız mümkün değil. Hep birlikte el ele vererek, kurallara riayet ederek başarıya ulaşacağız. 

Kıymetli Velilerimiz; 

Okullarımızı açmayı başarabilmemiz ve okullarımızda yeniden bir araya gelebilmemiz için sizlerin de sosyal mesafe kurallarına uymanız ve maskelerinizi her zaman takmanız çok önemlidir. Bunu başaracağımıza yürekten inanıyor, okullarımızı güvenle ve birlikte açmak için desteğinizi ve iş birliğinizi bekliyor, hepinize en kalbî selam ve saygılarımı sunuyorum.


Dr. Abdülaziz YENİYOL
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.