YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun'un Liselere Geçiş Sınavı Mesajı

19/06/2020
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun'un Liselere Geçiş Sınavı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun, Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavla ilgili mesaj yayınladı.

Müdürümüz Mesajında, "20 Haziran 2020 Cumartesi günü öğrencilerimizin eğitim hayatının önemli dönüm noktalarından biri olan LGS sınavına en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek "Şimdi artık ektiklerinizi biçme gayretlerinizin karşılığını alma zamanı. Hepinize üstün başarılar diliyorum" dedi.

20 Haziran Cumartesi günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı ilimiz genelinde 63 okulumuzda, 254 salonda 4476 öğrencimizin gireceği sınav, sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleştirilecektir.

Tüm hazırlıklarımızı tamamlayıp okullarımız öğrencilerini beklemektedir. Sınav merkezi tüm okullarımız, sınav salonları dezenfekte edilmiş; ilgili okullarımıza dezenfektan, maske ve sınav görevlileri için eldiven verilmiştir. Sınav günü velilerimiz öğrencilerine okul bahçesine kapısına kadar eşlik edebileceklerdir. Okullarımızda sınav öncesi öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize ve velilerimize sosyal mesafe kuralına uyma, maske takma ve Covid-19 hakkında bir bilgilendirme yapılacaktır. Daha sonra sınav görevlilerine, öğrencilerimize el antiseptiği verilecek ve maske dağıtılacaktır. Sınavda görevli öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimiz sosyal mesafeye uygun bir şekilde sınava alınacaktır. Öğrencilerimiz için en uygun sınav ortamı hazırlanmıştır.

Sevgili Öğrenciler,

 Sınava büyük bir azim ve gayretle hazırlanarak elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenmek ve emeklerinizin karşılığını alma zamanıdır. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, yenilikçiliğe dayalı araştıran, sorgulayan; milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır.

Kıymetli Veliler,

Unutmayalım ki hiçbir sınav çocuklarımızdan daha kıymetli değildir. Çocuklarımızın sağlıklı bir ruh haline sahip olmasını sağduyu sahibi ve mutlu bireyler olmasını istiyorsak sınav sonuçları ne olursa olsun onlarla iletişim tarzımızı yaklaşımımızı asla değiştirmemeliyiz. Her koşulda çocuklarımıza destek olmalıyız. Eğitim süreçlerinin her basamağında eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle, sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere kolaylıklar diliyorum. Öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren çok değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, LGS'ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Hayalleriniz Gerçek Olsun

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.