YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'un Ahilik Haftası Kutlama Mesajı

17/9/2019
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'un Ahilik Haftası Kutlama Mesajı

Bu yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutladığımız Ahilik Haftasının  ülkemize ve bütün insanlığa güzellikler getirmesini diliyorum.

Selçuklu'dan günümüze kadar uzanan ahilik; iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverlik gibi toplumsal değerlerimizin yanı sıra Anadolu'daki varlığı bin yıla dayanan meslek etiği ve çalışma disiplini oluşturan kültür ve medeniyet hazinemizdir.

Bu hazineyi çocuklarımıza ve gençlerimize aktarmak, değerlerine katarak içselleştirmelerini  sağlamak adına okullar eşsiz birer ortamdır.

Ahilik Teşkilatı'nın kurucusu gönül adamı Ahi Evran-ı Veli'yi rahmet ve minnetle yad ederken, emek ve alın terini vatanseverlik duygularıyla birleştiren esnaf ve meslek kuruluşlarının Ahilik Haftası'nı kutluyor, bu vesileyle birlik ve beraberlik duygusunun büyüyerek devam etmesini temenni ediyorum.     

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.