YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'un 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

19/09/2019
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'un 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımızın müdafaası için, vatanını canından aziz bilerek Gazilik mertebesine ulaşan ve bu özverinin nişanını bedeninde gururla taşıyan tüm gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyorum.

Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, Kore'de, Kıbrıs'ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti'nin toprak bütünlüğü uğruna savaşan ve 15 Temmuz'da vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, vatandaş tüm gazilerin şeref günüdür bugün!

Millet olarak, vatanına karşı duyduğu sorumluluğu en güzel şekilde yerine getiren gazilerimize ve şehitlik mertebesine ulaşmış olan vatan evlatlarına karşı yapılacak olan en anlamlı teşekkürün, milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür.

Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, 15 Temmuz direnişinde yaşanan destanları ve o ruhu iyi anlatarak, aziz vatanımızın kıymetini öğretmek için üzerimize düşeni yapacağız. Böylelikle tarihini ve değerlerini özümseyen evlatlarımız, daha büyük işler yapmak için çıkacakları yolda geçmişten aldıkları dersle geleceği teminat altına alan bir nesil olacaktır.

Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları!

Hayatının baharında "vatan" demiş, "bayrak" demiş kolunu, bacağını, gözünü, sağlığını ülkesine ve milletine helal etmiş kahramanlarımız; biliniz ki sadece bir gün değil, bir ömür kalplerimizde olacaksınız.

Bu bilinç ve şükranla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gazilik mertebesi ile şereflendirilmiş asker ve sivil tüm gazilerimizden ölenlere rahmet dilerken, hayatta olanların 'Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.