YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Polis Haftası Kutlama Mesajı

10/04/2018
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Polis Haftası Kutlama Mesajı

 

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, “10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Polis Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Müdürümüz mesajında şunları dile getirdi;

Polis, devletin yüzü ve gururudur. Polislik, geçim sağlamak için yapılan bir iş veya zorunlu bir görev değil, üstün beceri ve yeteneklere sahip, fikren, bedenen ve vicdanen sağlıklı vatan evlatlarının; vatan, bayrak ve millet sevgisi ile koştuğu kutsal bir vazifedir. Yeri geldiğinde devleti, vatanı, bayrağı, milleti ve kutsal değerleri için canını feda etmekten çekinmeyen Türk Polisi, ülkemizin huzur ve güveninin de en büyük teminatıdır.

“Şanlı Mazimizin Yılmaz Savunucuları Polislerimiz”

173 yıllık şanlı geçmişi, sayısız kahramanlık ve emekle doludur. Her zaman olduğu gibi, 15 Temmuz kalkışmasında da suç örgütleriyle mücadelede toplumun desteğini de alarak üzerine düşeni yapmış, kuruluşundan bugüne kadar her türlü tehdidi bertaraf etme hususunda üstün bir çaba göstermiştir.  Şanlı mazisindeki ve günümüzdeki başarılarıyla ülkemizin yılmaz savunucusu ve milletimizin gurur kaynağı olma özelliğini sonsuza dek sürdürecektir.

Terör başta olmak üzere, suç ve suçlulara karşı verilen mücadelede Türk polisinin başarısıyla iftihar ediyor, Yalova’mızın huzur, güven ve asayişinin sağlanmasındaki üstün gayret ve başarılarından dolayı her kademedeki bütün amir ve memurlarımızı tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, görevleri başında şehit düşen kahraman Polislerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyor;  Polis Teşkilatımızın Yalova’daki mensupları başta olmak üzere Polis Teşkilatımızın her kademedeki fedakâr ve cefakâr çalışanlarına sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.

 

 10-04-201810-04-201810-04-201810-04-2018

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.