YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı Mesajı

01/06/2018
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı Mesajı

 

2 Haziran 2018 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı’na girecek öğrencilerimize başarılar diliyor; bu sınavın öğrencilerimizin idealleri yolunda güzel bir başlangıç olmasını temenni ediyorum.

 

Yarınlarımızın Teminatı Sevgili Öğrenciler,

 

Millî eğitimde öncelikli hedefimiz sizlerin iyi yetişmiş, kendine güvenen, kendini ifade edebilen, donanımlı, millî ve manevi değerlerine sahip bireyler olarak yetişmenizi sağlamaktır.

Sınavlar öncelikle eksikliklerimizi göstererek hedefler çizmek için bir yol göstericidir. Bu manada hep daha iyiye bir başlangıç olarak değerlendirilmesi gerektiğini unutmayın. Sınav başarısının hayat başarısı olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Başarı ya da başarısızlığı her şeyin başlangıcı veya sonucu olarak görmeyin.

Sizlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı, saygılı, donanımlı, vatanına ve milletine sevdalı bireyler olarak yetişmesi iftihar sebebimizdir.  Hem sınavlar da hem de hayatın her alanında başarı göstermeniz en büyük temennimizdir.

 

Kıymetli Veliler,


Eğitimde temel gaye önce iyi insan, iyi vatandaş yetiştirmektir. Sizler, anne baba olmanın çok ötesinde, bir insan yetiştirmenin gururunu yaşıyorsunuz. Ortak gayemiz, çocuklarımızın iyi yetişmesinin yanında kendine güvenen, araştıran, sorgulayan, başarıya ancak çalışarak ulaşacağına inanan; milli, manevi ve kültürel değerlerimize yürekten bağlı bireyler yetiştirmektir.

Çocuklarımızın eğitiminde, akademik başarının yanında sosyal, kültürel, sportif, sanatsal yönü de ihmal etmeden birlikte yapılandırmak adına işbirliğimizi daha da yoğunlaştırmamız gerektiğini düşünüyorum. Eğitim süreçlerinin her basamağında, eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan tüm öğrencilerimizin ve her zaman destekleriyle evlatlarının yanında olan velilerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü


Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.