YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Kurban Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Kurban Bayramı Mesajı

   İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tosun Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Müdür Ali Tosun şu ifadelere yer verdi:

   “Millî Eğitim camiamızın, veli ve öğrencilerimizin, Kurban bayramını en kalbi duygularımla kutluyor; ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum.”

   Bayramlar, millet olma bilincinin en üst seviyede yaşandığı, birlik ve beraberliğimizin, dostluk ve kardeşliğimizin pekiştiği mübarek günlerdir. Sevgi, kardeşlik ve dayanışma duyguları içinde idrak edeceğimiz Kurban Bayramı´nın, milletimizin yüreğine huzur vereceğine, toplumsal bütünlüğümüzü pekiştireceğine olan inancım tamdır.

   Bayramda, aile büyüklerine, akrabalara, komşulara, dostlara hürmet ve muhabbetimizi gösterelim. Yetimlerin, yaşlıların ve kimsesizlerin tebessümüyle bayramımızı aydınlatalım. Hastalara, umutsuzluğa kapılanlara sevgi ve şefkat eli uzatıp manevi şifa sunalım. Yüreklerin en ağır yükü olan küskünlüklere son verelim. Muhtaç ve kimsesizlere yardım eli uzatalım. 

   Zaman, kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendirerek hep birlikte ülkemizi ihya etme, milletçe el ele verip Türkiye’mizi daha ileriye götürme zamanıdır. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını egemen kıldığımız sürece, inanıyorum ki daha güzel günlere ulaşacağız.

   “Medeniyet Geleneğimiz, Ulvi Değerlerimiz En Büyük Enerji Kaynağımız”

   Milletimizi güçlü kılan büyük medeniyet geleneğimizin, nice kahramanlıklarla dolu köklü tarihimizin  ve yıllardır bozulmadan koruduğumuz ulvi değerlerimizin kazandırdıklarının bizim en büyük enerji kaynağımız olduğunun bilincindeyiz.

   Bu bilinçle, Kurban Bayramı´nın hayırlara vesile olmasını diliyor, Millî Eğitim camiamızın ve tüm İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.