YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Engelliler Haftası Mesajı

10/05/2018
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un Engelliler Haftası Mesajı

 

"Farklılıkları Sevgiye Dönüştüreceğimiz Engelliler Haftası"


Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Engelliler Haftası, engelli olarak tanımlanan bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Toplumda her ferdin olduğu gibi engelli bireylerin de doğuştan gelen temel hak ve hürriyetlerden en iyi şekilde yararlanmaları, sosyal hayata dâhil edilmeleri; insana ve topluma karşı olan sorumluluğumuzun bir gereğidir.

Her vatandaşımız bilmelidir ki engelli kardeşlerimizin toplumsal hayatta daha fazla varlık göstermeleri,  sorumluluk üstlenmeleri ve kendilerini hak ettikleri yerde görmeleri şüphesiz Aziz Milletimizin sosyal dokusunu zenginleştirecek ve gücüne güç katacaktır.

Engelli ya da engelsiz herkesin, insan olma onuruna yaraşır bir biçimde yaşama ve kabul görme hakkına sahiptir. Hayatın içinde bir ve bütünüz. Tüm toplumun hep birlikte uyum içerisinde bütünleşmesi, saygı ve sevgi ortamında birbirlerini anlayarak yaşayabilmesi en büyük gayemizdir.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesiyle sağlıklı, mutlu bir yaşam için engelsiz bir dünya inşa ediyoruz. Hak temelli yaklaşımla sağladığımız eğitim hizmetlerimizle, engellilerimizin ve ailelerinin sosyal hayata tam katılımlarını amaçlıyoruz.

Engellilerimizin herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanma ve normal bir hayat sürme hakkına sahip olduklarını biliyoruz. Biz de Yalova Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bir yandan kültürel çalışmaları büyük bir hızla yürütürken, diğer yandan da engellilere yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle önemli adımlar atmaktayız. Emek kutsaldır, emeğin engellisi olmaz diyerek;

Her türlü zorluğa engelsiz bir eğitim sağlamak için varız ve hep öyle de kalacağız. Birbirimize destek olarak çok güzel işler yaptık, başarılara imza attık ve daha da güzel gelişmeler yaşayacağız. Tüm gayretlerimiz eşit ve engelsiz bir hayat için…

Engellerin kaldırıldığı bir Yalova için herkesin daha çok gayret göstermesi temennisiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bu anlamlı hafta dolayısıyla düzenlenecek tüm etkinliklere başarılar diliyor; etkinliklerin bu alandaki toplumsal sorumluluğu, hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyor; tüm engelli vatandaşlarımızın huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini diliyorum.

 

 

Ali TOSUN

İl Millî Eğitim Müdürü
 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.