YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Mesajı

19/04/2018
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Mesajı

 

19 Nisan - 31 Mayıs 2018 tarihleri arasında okullarda düzenlenecek 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarlarına ilişkin olarak İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN bir mesaj yayımladı. Müdürümüz mesajında şu ifadelere yer verdi;

“2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı TÜBİTAK Bilim Fuarları 19 Nisan-31 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Ülkemizin daha iyi bir gelecek için bilim ve teknoloji alanında üreten nesillere sahip olmasını sağlayacak projeleriyle “Bilim Fuarı” düzenleyecek 65 okulumuzun idareci, proje yürütücüleri, proje danışmanları ve öğrencilerimize çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkürlerimi sunuyor,  başarılar diliyor, fuarların hayırlara vesile olmasını diliyorum.

“Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.

TÜBİTAK Bilim Fuarları temel eğitimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak Bakanlığımıza bağlı okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetlerdir. Amacımız öğrencilerimizi bir üst öğrenim olan orta öğrenime çok yönlü, donanımlı bir şekilde hazırlamaktır.  Tüm öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile hazırladığı projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyorum.” dedi.

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.