YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

29/08/2018
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

 

30 Ağustos, istiklâl mücadelemizi zaferle tamamladığımız tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun tarihidir.

96 yıl önce bugün, Türk Ordusu şanlı bir destana imza atmış; Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferini kazanmıştır.

Zaferler ancak azim ve cesaretle kazanılır. İşte bu iki unsur Türk Ordusuna zaferler kazandırmıştır.En zor şartlarda ve tüm imkânsızlıklara rağmen tarihin her safhasında şanlı destanlar yazan necip milletimiz, vatanı üzerinde çirkin emelleri olan mihrakların gayretlerini dün olduğu gibi bugün de boşa çıkarmıştır.

Bağımsız bir vatanda, hür bir milletin evlatları olarak istikbale emin adımlarla yürüyüşümüzü ebediyen hiçbir güç durduramayacaktır. Bu mücadelede en büyük gücü istiklal sevdalısı aziz milletimizden alıyor, bu topraklarda, şanlı bayrağımızın gölgesinde sonsuza kadar birlik ve kardeşlik içinde yaşayacağımızı bir kez daha tüm dünyaya haykırıyoruz.

Bizler, ülkemizi ve milletimizi bölmeyi amaçlayan içimizdeki hainler ve dışarıdaki düşmanlara, dur diyen şehitlerimize layık olma gayretiyle var gücümüzle çalışacağız.

Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden istiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.

"30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."

 

Ali TOSUN

İl Millî Eğitim Müdürü


 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.