YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 2018 Haziran Dönemi Mesleki Çalışmalar Sonu Mesajı

22/06/2018
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´ un 2018 Haziran Dönemi Mesleki Çalışmalar Sonu Mesajı

 

Geçmişin Öğreticisi Geleceğin Kurucusu Sevgili Meslektaşlarım, 

2017-2018 Eğitim Öğretim yılını büyük bir öz veri ve gayretle tamamlayan sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Neslimizin yetişmesinde en büyük pay sahibi, eğitimin vazgeçilmez unsuru, yıl boyunca sorumluluk bilinci ve büyük özveri ile çalışan sizleri, gösterdiğiniz gayretlerden dolayı içtenlikle kutluyorum. Fedakârlıklarınızla şekillenen geleceğimiz için yoğun bir yıl geçirdiniz, emeğinize ve yüreğinize sağlık…

Eğitim demek öğretmen demektir. Bu anlamda dünyanın en büyük sorumluluğu muhakkak ki öğretmenlere verilmiştir. Bu düşünceyle öğretmenliği sevgi üzerine inşa ederek her çocuğumuzun aklından önce gönlüne girmek öncelikli metodumuzdur.

Büyük mütefekkir Nuri Pakdil’in dediği gibi; ‘Kutsal inadı olanlar gerekli, Bir kalbi daha olanlar gerekli.’

Medeniyetimizden aldığımız ilhamla, birikimi ve donanımı ile özgüveni yüksek öğrenciler yetiştirecek eğitim anlayışını siz öğretmenlerimizle büyüteceğiz. Geçmişten gelen derinliğimizi, bugünün bilimsel gerçekler ve insani değerleriyle yoğurarak gerçekleştireceğiz.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren, devletimizi ve milletimizi bir adım daha ileriye taşıma gayesiyle gönüllere hitap eden sizler, sadece çocuklarımıza ve gençlerimize değil, bütün bir topluma yön vererek ülkemizi, dünyada hak ettiği konuma hızla çıkarmaktasınız. Temel değerlerimizin çocuklarımızın hayatında neşv-ü nema bulmasında vesile olan sizlere, millet olarak çok şey borçluyuz.

İnanıyorum ki yeni eğitim öğretim dönemine daha dinamik ve hiç bitmeyen yenilenme çabasıyla girecek ve kaldığınız yerden daha da büyük bir heyecanla devam edeceksiniz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim teşkilatlarımız, okullarımız daha iyi bir gelecek kurma sevdasıyla çalışmaktadır. Bütün olanaklarımız, bu sevda için seferber edilmiş durumda… Maddi kaynaklarımız, proje çalışmalarımız ve tüm çalışanlarımız bu kutsal emanetin parçasıdır.

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak siz öğretmenlerimizle beraber kazandığımız başarılar da gerçekten bir gurur tablosudur.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

Tüm bu başarılar sizinle beraber kazanıldı. Birlikte daha güçlüyüz ve geleceğe dair çok büyük hedeflerimiz ve sarsılmaz inancımız var. Eğitim için desteklerini eksik etmeyen il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticilerimize, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılını büyük bir başarıyla tamamlayan sizleri tekrar kutluyor, sizlere sağlık ve huzur içinde bir yaz tatili diliyorum.

 

Ali TOSUN

İl Millî Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.