YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı

22/11/2019
İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı

Dünya tarihinin en kutsal ve en kadim mesleklerinden biri olan;  sabır, hoşgörü ve fedakarlığın en derin hissiyatla yaşandığı öğretmenlik mesleğinin en anlamlı günlerinden olan 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 

Değerli Meslektaşlarım, 

Hayatımızın esas gayesinin iyi insan yetiştirmek, gönüller feth etmek olduğunu; gönlüne giremediğimiz öğrencinin beynine asla giremeyeceğimizi, öğretmenliğin maddi kazançtan daha ziyade manevi bir kazanç olduğunu aklımızdan hiçbir zaman çıkarmamız gerekir.

Milletimizin manevi temellerini oluşturan yüce dinimizin Peygamberi bir öğretmendi. Osmanlı Devleti, öğretmeni baş tacı yaparak yükselmesini bildi. Orhan Gazi'yi yetiştiren, Sultan Fatih'i mükemmel bir olgunluğa eriştiren de bir öğretmendi. Yavuz Sultan Selim, âlimin atının ayağından sıçrayan çamuru şeref sayan, yalnız âlimin önünde eğilen, bir cihan padişahıydı.

Bin yılı aşkın devlet geleneğimizden aldığımız güçle, Bakanlığımızın 2023 Eğitim vizyonu doğrultusunda Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye için var gücümüzle çalışacağız.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk: "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak yeteneğini kazanmamıştır." diyerek milletlerin tarihinde öğretmenin önemini vurgulamıştır.

Sizlerin de müşahede ettiği gibi, Yalova, eğitim konusunda yüzümüzü güldüren,  hepimizi gururlandıran çok önemli başarılar elde etmeye devam ediyor. Ama eğitim alanında elde edilen hiçbir gelişmeyi, hiçbir başarıyı yeterli göremeyiz. Bu yüzden öğretmenlerimizle daha iyi bir nesil yetiştirmek için durmadan, yorulmadan çalışacağız.

Siz değerli öğretmenlerimiz, ilimizin eğitimi için çalışan eğitim ordumuzun birer mensubusunuz. Çocuklarımıza vereceğiniz nitelikli eğitim ile onları kendi değerlerine bağlı, vatanını ve milletini seven bireyler olarak yetiştireceğinize inancım tamdır.

Bu vesileyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Genç nesillere modern bilim ve teknolojinin ışığında eğitim ve öğretim veren, ülkemizi uluslararası alanda hak ettiği yere taşımak için üstün gayret gösteren, sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden, bıkmadan, ümitsizliğe düşmeden, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yalova, benim kentimdir" dediği bir şehirde görev yapmanın yüklediği sorumlulukların da bilinciyle vazifesini yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.