YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun: 'Otizmin Farkındayız, Çözümde Bir Aradayız'

02/04/2020
İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun: 'Otizmin Farkındayız, Çözümde Bir Aradayız'

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tosun 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Otizm konusunda toplumsal bir bilinç oluşturmak ve otizmli çocuk ve yetişkinlerin hayat kalitelerinde iyileşme sağlayabilmek amacıyla, 2 Nisan Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 2008 yılında Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.

Sevgi, sabır ve anlayışla sürdürülen eğitimlerle desteklenen otizmli çocuklar, akranlarının sahip oldukları becerileri edinerek toplumda yerlerini alabilmektedirler. Çocukluktan itibaren önyargı ve ayrımcılığa maruz kalmadan nitelikli eğitim alabilmeleri hepimizin birinci önceliğidir. Bizlere düşen görev; yürüttüğümüz nitelikli çalışmalarla özel çocuklarımızı geleceğe hazırlamak ve onların yeteneklerini toplumumuzla paylaşmalarının önünü açacak somut adımları atmaktır.

Güçlü ve dinamik bir yapıya sahip devletimizin yaptığı yasal düzenlemelerle, engellilerin sosyal, ekonomik, kültürel hayata katılmasına ilişkin yaptığı çalışmalar her geçen gün gelişme göstermektedir. Yalova'da da bunun yansımalarını görüyoruz.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz de, engellilerin eğitim, istihdam, sağlık hizmetleri, bakım ve sosyal güvenliğe ilişkin sorunlarının çözümünde gücünü her daim hissettirerek, duyarlılık ve farkındalık oluşturma yolunda ilerlemeye devam edecektir.

Bu düşüncelerle onlara yapılan hizmetin Hakk'a yapılan hizmet olduğu anlayışıyla destek verilmesi gerektiğini belirtir, tüm öğretmen, veli ve halkımızdan da bu konuya hassasiyetle yaklaşmalarını temenni ederim.

Birçok şeyin ve insanın farkına varmadan geçip gittiğimiz şu hayatta, bugün hep beraber bir şeyin farkına varalım... Otizmin Farkındayız, Çözümde Bir Aradayız diyorum!

  

          Ali TOSUN

İl Millî Eğitim Müdürü

02-04-2020

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.