YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un Miraç Kandili Mesajı

10.03.2021
İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un Miraç Kandili Mesajı

Miraç hadisesinin yalnızca Peygamber Efendimizin kendisine göklerin ve yerin melekûtunun gösterildiği bir hadise olmadığını; O'nun şahsında tüm beşerin önüne açılan sonsuz bir yükselme ve kulluğun zirvesine erişme yolu olduğunu belirten İl Müdürümüz yayınladığı mesajında:

"İlahi feyz ve bereketi bol olan Miraç kandilini bir kez daha karşılamanın ve idrak etmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Miraç; Cenab-ı Allah'ın, Peygamber efendimize lütfettiği büyük bir mucizedir. Cenab-ı Hakk'ın rahmet ve hikmeti ile vücuda gelen ulvi bir yolculuktur. Miraç, Hz. Peygamber´in Allah'ın huzuruna varıp O'nun zat-ı akdesini yakinen müşahede etmesi sebebiyle hiçbir kulun erişemeyeceği büyük bir ihsan, eşsiz bir armağandır.

 Miraç hadisesi yalnızca Peygamber Efendimizin kendisine göklerin ve yerin melekûtunun gösterildiği bir hadise değil; O'nun şahsında tüm beşerin önüne açılan sonsuz bir yükselme ve kulluğun zirvesine erişme yoludur.  Âlemlerin Rabbi, teslimiyet, sadakat, ahlak, doğruluk, dürüstlük timsali olan Kutlu Nebi'yi miraç ile taltif buyururken biz kullarına da muştu ve mesajlar vermiş, aynı zamanda arınma, yücelme ve kulluğun zirvesine erişmenin yollarını da göstermiştir. Rabbimiz, kendisine ortak koşmayanların büyük günahlarının bağışlanacağını bu kutlu gecede müjdelemiş, Rabbimize en yakın anımız olan namaz, bu gece beş vakit farz kılınmıştır. O gece bizlere armağan edilen namaz ibadetinin önemini idrak etmek, anmak ve anlatmak kulluk şuurunun ve sorumluluk bilincinin gereğidir.

Bu duygu ve düşünceler ile aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Miraç kandilini kutluyorum. Miraç Kandilinin zihinlerimizde berraklığa, kalplerimizde ferahlığa ve hayatımızda huzura vesile olmasını, bu kutlu gecenin hürmetine açılan ellerin yakaran dillerin ve edilen tüm duaların milletimizin ve İslam âleminin muhabbetinin ve kardeşliğinin daim olmasına katkıda bulunmasını diliyorum.

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.