YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un Dönem Sonu Mesajı

22.01.2021
İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un Dönem Sonu Mesajı

Yalova eğitim ailesi olarak 204 okulda 3 bin 301 öğretmen ve 44 bin 798 öğrencimizle 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız. 

Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizler de bu süreçte, öğretmenlerimize yönelik olarak online mesleki eğitimler gerçekleştirdik. Okullarından ayrı kalan öğrencilerimize ise "eSIRADIŞI" dergisini hazırladık. Akıl ve zekâ oyunları, tasarım ve beceri odaklı etkinlikler, kültür ve sanat faaliyetleri, bilişim ve teknoloji odaklı gelişmeler, merak uyandıran araştırmalar, yaşam temelli sorular ve rehberlik çalışmalarını içeren dergimizi elektronik ortamda öğretmenlerimiz aracılığıyla öğrencilerimize ulaştırdık. Öğrencilerimize yönelik yapacağımız çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. 

Uzaktan eğitim sürecinde canlı derslere katılan, TRT EBA TV kanallarını takip eden, derslerine düzenli bir şekilde çalışan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. 

Sevgili Öğrencilerim,

Karnelerinizi e-okul uygulamasından elektronik ortamda görüntüleyebilirsiniz. Okul sürecinde yeterince teknolojik cihazlarla iç içe oldunuz. Bu nedenle tatil döneminde bu alandan biraz uzaklaşıp bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyor, dinlenmiş ve yeni döneme hazır bir şekilde görüşmek üzere hepinize iyi tatiller diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım, 

21. yüzyıl becerilerinin eğitim alanında hızla güce dönüştüğü günümüzde, sizlerin de her alanda donanımlı olmak ve uzaktan öğretim metodolojisini hızla uygulamak yoluyla 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerine ulaşmakta engel kabul etmeksizin tüm gücünüzle varlık gösterdiniz. Yalova'da eğitim her yerde, öğretmen her evde prensibiyle hareket eden mesleki proaktif kişiliğiniz ile sürekli gelişen ve geliştiren inovasyonel yaklaşımınızla  gösterdiğiniz fedakâr emeklerinizi gönülden kutluyorum. 

Bir teşekkür de bu meşakkatli süreçte öğrencilerimize sağladıkları katkı ve emek için sevgili velilerimize... Her evimiz bir sınıfa, bir okula dönüştü. Annelerimiz, babalarımız yeri geldi yeniden bir öğrenci gibi çocuklarıyla ders çalıştılar, çocuklarımızı uzaktan eğitime ve derslere motive ettiler. Bizlere destek olan ve hep birlikte hareket etmenin sonuçlarının en güzel örneğini ziyadesiyle sergileyen tüm velilerimize müteşekkir olduğumu belirtmek istiyorum.

Geçirmekte olduğumuz salgın hastalıkla mücadele döneminde meslek liselerimiz de gerek üretimleriyle gerekse de hizmet alanındaki katkılarıyla bu sürece en başından itibaren destek oldular. Maske, dezenfektan, yüz koruyucu siperlik ve yüzey dezenfektanı gibi en çok ihtiyaç duyulan malzemelerin üretimi noktasında özveriyle çalıştılar.

Yalova'mıza ve ülkemize katkı sağlayan tüm öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum.

Salgın hastalıkla mücadele süreci, aşı çalışmalarında yaşanan gelişmelerle birlikte umuyorum ki sona erecek ve en kısa süre içinde yönetici, öğretmen ve öğrencilerimiz okullarımızda bir araya gelecek.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim döneminde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin cıvıltıları içerisinde yine bir arada olacağımız sağlıklı günlerde buluşmak üzere tüm öğrencilerime iyi tatiller diliyorum.


Dr. Abdülaziz YENİYOL
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.