YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

14/07/2020
İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Kıymetli Öğretmenlerim,

 Değerli Veliler,

Geçmişimizden güç alan aziz milletimizin 15 Temmuz gecesi, kanıyla, canıyla tarih sayfalarına yeni kahramanlıklar ekleyip geleceğine sahip çıkışının dördüncü yılını hep birlikte idrak ediyoruz.

Ezelden beridir hür yaşayan ve hür yaşamayı karakteri haline getiren aziz milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çağrısıyla, vatanını, demokrasiyi ve hukuk devletini savunmak üzere herkesin sokaklara çıktığı ve darbecilere karşı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanının yazıldığı o gecede Çanakkale Ruhu yüz yıl sonra yeniden canlanmış ve tarihe altın harflerle yazılan bir direniş ve diriliş öyküsüne, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi'ne hayat vermiştir.

Biz, Yalova Millî Eğitim Müdürlüğü olarak okullarımızda gerek ders içi gerek ders dışı faaliyetlerle 15 Temmuz'un anlaşılmasını, unutulmamasını, unutturulmamasını ve en önemlisi ders çıkarılmasını sağlamak için çabalıyoruz. Çabamızın karşılığı olaraksa çocuklarımızın ve gençlerimizin demokrasinin, ulusal bilincin ve millet iradesinin önemini kavramasını ve bu minvalde hareket etmesini bekliyoruz.

Değerli veliler, çocuklarımıza özellikle ulusal bilincin sadece savaş meydanlarında ortaya çıkmadığını, aksine hayatın her alanında göstermemiz gereken bir bilinç olduğunu öğretmeliyiz. Bu bilinç sadece savaş meydanlarında ortaya çıkmaz. Vatandaş olarak görev ve sorumluluklarını yerine getirerek, milli beraberliği koruyacak tutumlar sergileyerek de ortaya çıkar.

Sevgili çocuklar ve gençler,  meydanlarda kazanılan zaferler ancak düşünceyle ve üretimle taçlandırıldığında anlam kazanır. Sizlerin en önemli vazifesi budur. Ay yıldızlı bayrağımızı indirtmeyeceğiz, ezanlarımızı dindirtmeyeceğiz.

Bugün, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü'nü anıyor, Yüce Allah'tan mazlum coğrafyaların ve gönül coğrafyamızın umudu olan ülkemizi bölmek, parçalamak ve istikrarsızlaştırmak isteyenlere fırsat vermemesini temenni ediyorum.

Gazilerimizin her birine sağlıklı ve uzun ömürler dilerken, başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere bugün aziz vatanımızda huzur içinde yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Dr. Abdülaziz YENİYOL

İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.