YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" Mesajı

14.07.2021
İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol'un

Millet iradesini her şeyin üstünde gören bir bakış açısıyla devletimizin yanında yer alarak Türk istiklaline ve istikbaline sahip çıkan milletimiz, 15 Temmuz 2016 günü birlik beraberliğimize yapılacak her türlü saldırıya karşı tek vücut olma iradesini azim ve kararlılıkla ortaya koymuştur. Hain darbe girişimini bertaraf ederek vatan toprağının mukaddesliğini ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalacağını bir kez daha tüm dünyaya ilan etmiştir.

Bu noktada bizlere düşen, dünden ders alarak yarınları inşa etmektir. Çocuklarımızı, gençlerimizi millî-manevi şuur sahibi, demokrasiyi içselleştirmiş, vatanına milletine bağlı nesiller olarak yetiştirmektir. Millî bilinçle hareket etmek hepimiz için bir vatan ödevidir.Bizler bayrağımıza, devletimize, ezanımıza sahip çıktıkça hiçbir gücün eli oraya uzanamayacaktır.

Bu düşüncelerle, milletimizin birliğini ve beraberliğini hedef alan darbe girişiminin beşinci yıl dönümünde, 15 Temmuz gecesi şehit olan tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyor, yaralanan gazilerimizi hürmetle anıyorum.

 

Dr. Abdülaziz Yeniyol

İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.