YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz YENİYOL' un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

18/05/2021
İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz YENİYOL' un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır" öngörüsü ve önderliğinde başlattığı İstiklal  Mücadelesinin ilk adımının atıldığı gündür. Bu büyük günün, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili gençlerimiz ve milletimize kutlu olmasını diliyor; tarihimizin önemli dönüm noktalarından büyük öneme sahip bu günde herkesi saygı ve  sevgiyle selamlıyorum.

Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan sevgili gençler;

Bu gün, sizin gurur gününüzdür. Bayram, sizin bayramınızdır. Şanlı tarihimizin, kahraman ecdadımızın, mazinin ve atinin, vatanın, bayrağın, millet olma bilincinin tezahür ettiği bu gün, duyma ve düşünme günüdür. Görev ve sorumlulukları anlama, geleceğe emin bir şekilde bakma günüdür. Biliyoruz ki görev ve sorumluluk bilinciyle dolup taşan gençlerimizin varlığı, ülkemizin aydınlık geleceğidir. Sizlerin azimli ve gayretli çalışmalarınızda görüyoruz. Gördükçe mutlu oluyoruz, umut doluyoruz, gurur duyuyoruz. "Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak." özdeyişinin ışığında bilim, teknoloji, sanat, spor ve edebiyatta başarılı bireyler olarak yetiştiğinizi gördükçe inancımız ve güvenimiz daha da artıyor.

Sevgili Gençler;

Biz bin yıl sonrasına hitap ediyoruz. Bize lazım olan gençlik bir insan topluluğu veya zümre gençliği değildir. Bize tam donanımlı olarak yetişmiş,  mesleğinde yılmadan, yorulmadan ülkesi ve milleti için çalışacak gençler lazımdır. Unutmayın; her şeyden üstün, her şeyden önce bir Türkiye vardır.

İstiklal  Mücadelemizin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs 1919'un 102. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz yol arkadaşları olmak üzere Millî Mücadele'ye ruh veren tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnet ve hürmetle yâd ediyor, gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk'ü  Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı  kutluyorum.

Gençlerle birlikte. Gururla...


Dr. Abdülaziz YENİYOL
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.