YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' Programına Destek Amaçlı Canlı Yayınına Bağlandı

İl Millî Eğitim Müdürümüz 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' Programına Destek Amaçlı Canlı Yayınına Bağlandı

Programda 'Biz Bize Yeteriz'  kapsamındaki proje desteğinde neredesiniz? Sorusu yöneltilen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tosun şu açıklamalarda bulundu:

"Öncelikle bu yayını yaptığınızdan dolayı sizi ve ekibinizi kutluyorum, bizleri izleyen vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu bu kampanyanın çok önemli olduğunu düşünüyor ve biz eğitim camiası olarak bu kampanyaya sonuna kadar destek olmakta kararlıyız. Öncelikle Millî Eğitim Müdürü olarak, dinimizde 'Bir Elin Verdiğini Bir Elin Görmez', prensibiyle hareket ederiz. Fakat bazı konularda teşvik etmek amaçlı, toplumun önünde olan kişilerin yaptığı yardımları paylaşarak başkalarını da davet etmesi gerekiyor. Bu noktada bizler de 1 maaşımızı bağışlayarak yardım kampanyasına destek olduk.

Biz öyle bir milletiz ki zor zamanlarda birlik beraberlik içerisinde hareket edebilen ve çok kısa zamanlarda bir çözümler üretebilen milletiz. Bu milletin ferdi olmaktan guru ve mutluluk duyduk. Eğitim camiası olarak bu kampanyanın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

 Müdür Ali Tosun: "BİZ BİZEYETERİZ TÜRKİYEM", BİZ BİZE YETERİZ YALOVAM"

 Eğitim camiasında müdür, öğretmen, öğrenci ve veli olmak üzere tüm gruplarımızla irtibata geçerek bu kampanyaya destek olunması çağrısında bulunduk. Çok güzel bir sinerji ortaya çıktı ve aldığımız mesajlarla "BİZ BİZEYETERİZ TÜRKİYEM" diyoruz, BİZ BİZE YETERİZ YALOVAM diyoruz. Bu noktada yapılacak olan yardımlarda hiçbir evde ekmeksiz aşı kaynamayan ev kalmayacaktır diye düşünüyoruz. Aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na başvuran insanlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için orada kararlar alıyoruz. Bu kampanyanın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

               "Koronavirüs Çalışmalarında Da En Önde Giden İllerden Bir Tanesiyiz"

              Koronavirüs kapsamında bahsettiğiniz gibi Yalovamız her zaman Eğitimde Marka Kent olma hasebiyle sınavlardaki başarılarıyla bilimsel projeleriyle ön planda olmuştur. Son zamanlarda Koronavirüs çalışmalarında da en önde giden illerden bir tanesiyiz. Bir hafta içerisinde ilimizin ihtiyaç duyduğu dezenfektan maddesini ürettik. 50 ton dezenfektan maddesi üreterek ilimize gerek çevre illere dezenfektan ulaşımını sağladık. Bu zor günlerimizde sıkışan piyasa önemli bir katkı sağlanmış oldu. Meslek liselerimizin önemi fark edilmiş oldu. Bundan sonra da Halk Eğitim Merkezimizde sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için maske üretimine, hem de öğretmenlerimiz evlerinde fedakarlık göstererek 3D yazıcılarla siper maske üretimine devam ediyoruz. İhtiyaç bitene kadar da bu çalışmalarımız sürecek.

               "Öğrenin Yanında" Projesi İle Evler Sınıf Oldu"

               Yalova Millî Eğitim Müdürlüğü olarak "Öğretmenin Yanında" projesiyle öğretmenlerimiz öğrencilerinin evlerine konuk oluyorlar, telefon görüşmeleri ve uzaktan eğitim modelini birebir başlattık. Öğretmenlerimiz öğrencilerine online ders anlatmaya başladılar. Bu süreçte öğrencilerin vakitlerini verimli geçirmesi için ve ailelerimizin yanında olmak için tüm öğretmenlerimizle beraber seferberliğe başladık. Ben buradan tüm öğretmenlerime şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varlar diyorum. İl ve İlçe müdürlerime ve okul yöneticilerime, öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Bu süreçte bizde toplum olarak birlik beraberliğimizi sağlayarak en büyük katkı veren camiaların başında geleceğiz. Eğitim camiası zaten üzerine düşen görevi yapmaktan kaçınmaz. Toplumda lider olur. Bu süreci birlikte başarıyla sürdürmeye gayret edeceğiz.

Aynı zamanda sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bizlerin onların yanında olduğunu bilmelerini istiyoruz. Bu zor zamanlarda onlara Allah onlara kolaylık versin. Bütün dualarımız onlarla.

Ben Kent77 TV Ailesine bu anlamlı programdan dolayı hem de Yalovamızın bir televizyon kanalı oluşturmakta göstermiş olduğunuz gayretlerinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. " dedi.

Kent77 Genel Yayın Yönetmeni Özgür Yıldız: "Elleri öpülesice öğretmenlerimiz. Ellerinizden öpüyoruz, iyi ki varsınız Hocam, bize katkıda bulunmak için siper maske yapmışsınız, bu bizim için çok önemli bir detay, teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.