YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı

14/06/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN, 15-16 Haziran'da yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde mesaj yayımlayarak sınava girecek tüm adaylara başarılar diledi.


Yarınlarımızın Teminatı Sevgili Öğrenciler,


Millî eğitimde öncelikli hedefimiz sizlerin iyi yetişmiş, kendine güvenen, kendini ifade edebilen, donanımlı, millî ve manevi değerlerine sahip bireyler olarak yetişmenizi sağlamaktır.

 

Sınavlar hedefler çizmek için bir yol göstericidir. Bu manada hep daha iyiye bir başlangıç olarak değerlendirilmesi gerektiğini unutmayın. Sınav başarısının hayat başarısı olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Başarı ya da başarısızlığı her şeyin başlangıcı veya sonucu olarak görmeyin. Sınav nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın hiçbir sınav sizin değerinizi belirleyemeyecektir. Siz, siz olduğunuz için değerlisiniz.

 

Sizlerin, milli ve manevi değerlerine bağlı, saygılı, donanımlı, vatanına ve milletine sevdalı bireyler olarak yetişmesi iftihar sebebimizdir.  Hem sınavlar da hem de hayatın her alanında başarı göstermeniz en büyük temennimizdir.


Kıymetli Veliler,


Çocuklarımızın eğitiminde, akademik başarının yanında sosyal, kültürel, sportif, sanatsal yönü de ihmal etmeden birlikte yapılandırmak adına işbirliğimizi daha da yoğunlaştırmamız gerektiğini düşünüyorum. Eğitim süreçlerinin her basamağında, eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak vermiş olduğunuz destekten dolayı teşekkür ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan tüm öğrencilerimizin ve her zaman destekleriyle evlatlarının yanında olan velilerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.