YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un Yeşilay Haftası Mesajı

28/02/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un Yeşilay Haftası Mesajı

 

5 Mart 1920 tarihinde kurulan Hilâl-i Ahdar Cemiyeti’nin kuruluş tarihini içeren 1-7 Mart Haftası, sağlıklı nesiller yetiştirmek; alkol, sigara ve uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele etmek amacıyla ülkemizde her yıl “Yeşilay Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Günümüzde madde bağımlılığı tüm dünya için ortak bir sorun haline gelmiştir. Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar aile bağlarımızı zayıflatmakta, gençlerimizin merhamet duygularını karartmakta, manevi değerlerimizden insanları uzaklaştırmaktadır. Çocuk ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm bireylerde yıkıcı ve zararlı etkilere sebebiyet vermektedir. Ülke ekonomimizde de büyük kayıplara neden olan alkol, sigara ve uyuşturucu gibi maddelere ulaşılmasını önlemek tüm toplumumuzun görevidir.

“Bağımlılıklarla mücadele ortak sorumluluğumuzdur”

Değişen dünyayla birlikte madde bağımlılığının yanı sıra genç kuşağı tehdit eden bir yeni tehlike de teknoloji bağımlılığıdır. Bu konuda Yalova Millî Eğitim Müdürlüğü olarak farkındalıkların oluşturulmasında, ulusal ya da uluslararası düzeyde yapılacak çalışmaların içinde ve yanında olmaya azami derecede özen göstermekteyiz. Çünkü çocuklardan başlayarak gençlerimizin ve toplumun her kesiminden vatandaşımızın hayat standardını olumsuz yönde etkileyen tüm bağımlılıklarla mücadeleyi ortak sorumluluk olarak görmekteyiz.

“Geleceğimizi ve Evlatlarımızı Madde Bağımlılığından Koruyabilmek İçin El Ele Vermeliyiz”

Gerek kamu kurumları, gerek sivil toplum kuruluşları ve gerekse vatandaşların işbirliğiyle, başta çocuklar ve gençlerimiz olmak üzere tüm yurttaşlarımızı bağımlılığa sebep olan zararlı maddelere ulaşmalarını önlemek ve bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla mücadele edilmelidir. Ancak unutulmamalıdır ki, bu konuda en etkili çözüm aile içinde verilen eğitimle olacaktır. Çocukları bu zararlı maddelerden uzak tutmak ve bilinçlendirip korumak, ailelerin en başta gelen görevlerindendir.

Bu düşünceler çerçevesinde, halkımızı Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyor, haftanın yarınlarımızın teminatı gençlerimiz ve çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyor,

Sağlıklı nesiller yetiştireceğimiz huzurlu bir yaşam temennisiyle tüm vatandaşlarımızın Yeşilay Haftası’nı kutluyorum.”

 


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.