YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un Yalova'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

19/07/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un Yalova'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

 

Kurtuluş Savaşı meşalesinin yakılmasıyla başlayan bağımsızlık mücadelesi, kentimizde 19 Temmuz 1921'de sona ermiş, tüm yurtta olduğu gibi barış ve huzur Yalova'da da sağlanmıştır.

 

Her biri bağımsızlık destanı yazacak geçmişe sahip olan bu kahramanlar, yaptıkları ile yaşadıkları dönemin ötesine geçmeyi başararak, milli ve manevi değerlerine olan yürekten bağlılıklarıyla tüm dünyaya güçlü bir birliktelik mesajı vermişlerdir. Kurtuluş yolunda gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz, bütün sıkıntılara göğüs germiş ve bizlere bu güzel vatanı bırakmışlardır.

 

Böyle bir ecdadın nesli olan bizlere düşen görev, ecdadımızın kutsal emaneti olan şehrimizi ve ülkemizi millet şuuruyla korumak, daha kalkınmış ve müreffeh yarınlara taşımaktır.

 

Milli eğitim camiası olarak, Türkiye'de olduğu gibi 'Gün iradeye sahip çıkma günüdür' diyerek vatanımızı hainlere teslim etmeyen, ecdadımızın 98 yıl önce kahramanca savaşarak bizlere emanet ettiği bu kutsal topraklara aynı şuurla sahip çıkmaya devam edeceğiz.

 

Yalova'mızın bu gurur gününde; hayatları pahasına kahramanca mücadele veren milli mücadelenin kahramanı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor, Yalova'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümünü kutluyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.