YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

27/12/2018
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

 

Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy`u vefatının 82. seneyi devriyesinde saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.

Milli değerlerimizi ve ideallerimizi yansıtan eserleriyle, şiirleriyle ve mücadeleci kişiliğiyle bugünümüzü aydınlatan, vatan ve millet sevdalısı Mehmet Akif Ersoy, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin 12 Mart 1921´de kabul ettiği milli mücadelenin destansı ifadesi Kuva-i Milliye ruhunu yaşatan milli marşımıza imza atmıştır.

Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış vatanımızın bekasını sürdürebilmemizin, gönül coğrafyamızdaki haksızlıkları ve zulümleri sona erdirebilmenin yolu, İstiklal Marşı’mızdaki o ruhu daima canlı tutmayı başarmaktan geçiyor. Bu nedenle Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’mızda ve diğer eserlerinde bizlere bıraktığı mirası gelecek nesillerimize taşımak, Mehmet Akif Ersoy’u tanımaları ve onun örnek yaşamını bilmeleri için elimizden geleni yapmak her ferdimizin en önemli görevidir.

İçinde bulunduğumuz zaman dilimi göstermiştir ki; Millî şairimizin o hep özlemini çektiği  “Asım’ın nesli” bu topraklarda hayat sürmekte ve şairin rüyasını gerçeğe dönüştürmektedir.

Bu topraklara ve bu milletin evlatlarına; nice kıymetli eser ve bir milli şuur armağan ederek aramızdan ayrılan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 82. yılında bir kez daha rahmet, hürmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhu şâd olsun…

 

 

Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

 

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.