YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'un Cumhuriyet Bayramı Mesajı

28/10/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'un Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Şanlı tarihimize damga vurmuş en önemli dönüm noktalarından biri olan, cesareti ve mücadele ruhu ile az sayıdaki insanların galip geldiği tarihte ender görülecek bir başlangıcın yıl dönümü, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yılıdır.

Bugün sadece bir azmin bir iradenin yansıması değil aynı zamanda birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, milletten aldığı güçle içeriden ve dışarıdan maruz kaldığı müdahalelere rağmen daha da güçlenerek var olma azminin de bir göstergesidir. Asil milletimizin eşine az rastlanır kahramanlıklarıyla bugün devletimiz, düne göre daha güçlü, geleceğimiz daha aydınlıktır.

Kıtalara hükmeden bir cihan devletinin tüm tarihsel ve kültürel zenginlikleriyle kurulan genç Cumhuriyetimizi, ülkemizde ve bölgemizde oynanan tüm oyunlara rağmen en üst medeniyet seviyesine çıkarma hedefini, genç nesillere aktarma çabasındayız. Bütün mazlum milletlere örneklik ve öncülük eden bilge ve ahlaklı nesillerimizin, dünyaya barış ve huzuru hâkim kılacak hedefleriyle yetişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

Cumhuriyetimizi, dünyanın sayılı devletleri arasında görmek azminden bir an olsun vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Bu kutlu yürüyüşü kesintiye uğratmaya çalışanlara asla fırsat vermeyecek,  değerlerimizden ödün vermeden bize emanet edilen bu vatana, maarif camiamızın yetiştireceği gençlerle sahip çıkacağız. Geçmişimizden aldığımız feyz ve inançla hep ileriye, daima ileriye bakacağız.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cennet vatanımız için fedakârlıklarla mücadele eden silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, bu uğurda canlarını feda etmeye hazır gazilerimize Allah'tan uzun ömürler diliyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.