YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'un Anneler Günü Mesajı

08/05/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN'un Anneler Günü Mesajı

Kadim geleneğimizde en yüksek mertebelere layık görülen ve baş tacı edilen annelerimiz, hürmet ve ihtimamı en fazla hak eden, hakları hiçbir surette ödenemeyecek, hayattaki en kıymetli varlıklarımızdır. Bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük pay annelerimize aittir.

Günlük koşuşturmanın telaşıyla anne sevgisini yeterince dile getirme imkânı bulamayanların hiç olmazsa böyle bir günde sorumluluğunu yerine getirmesi oldukça önemlidir. Onlar bizleri yetiştirip vatana, millete hayırlı birer evlat olmamız için emek verdiler. Bizler de annelerimizden aldığımız bu mirasla çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. Yeni bir medeniyeti, annelerimizle birlikte inşa edeceğiz. 

"Yaşama Sevincini Taçlandıran Manevi Kalelerimiz, Annelerimiz" 

Umutlarımızı yeşertendir annelerimiz? Yaşama sevincimizi taçlandıran, güçlendiren ve ayakta kalmamızı sağlayan manevi kalelerimizdir. Onlar kendimizi emin ve güvende hissettiğimiz yegâne sığınaklarımız, onlar dua kapılarımızdır. Yüklendiğimiz sorumlulukları, görevleri ifa ederken, annelerin hayır dualarının en önemli güç kaynaklarımızdan biri olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız.

Bilgi ve tecrübelerini çocuklarına aktaran annelerin ilmik ilmik dokuduğu, itinayla işlediği şahsiyetler, insanlığın da kaderini tayin eder. Tarih birçok kadının ve annenin yazdığı destanlarla doludur. Bu başarı hikâyelerinin artarak devam edeceğine inanıyorum.

Annelerimizin kıymetini bilen nesillerin yetişmesini temenni ederek, hayatımızda yer alan ve yaşamımızı güzelleştiren yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla değeri biçilemeyen başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.