YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

24/07/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

 

Basın yayın kuruluşları ve gazetecilerimiz, üstlendikleri bu önemli  görev sayesinde birey ve toplumların doğru, hızlı ve tarafsız haber almalarını sağlamakta ve toplumların demokratik olgunluğa erişmelerine büyük katkı sunmaktadırlar.

 

Gelişen dünya içerisinde etkinliğini her geçen gün artıran basın ve yayın kuruluşları, bilgi akışında ve bilginin paylaşımında çok önemli bir rolü üstlenmekte; toplumsal fırsat eşitliğinin sağlanmasında da çok önemli bir işlevi yerine getirmektedirler.

 

Bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inancım tamdır.

 

Demokrasi ve adalet ilkelerinden ödün vermeyen, doğruluk ve toplumsal faydayı kendisine ilke edinen; ahlaki duruşa sahip bir basın vazgeçilmezdir.  Demokrasiye, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak, üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiren yerel ve yaygın tüm basın kuruluşlarına ve mensuplarına şükranlarımı sunuyorum.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde; Türk basınında sansürün kaldırılışının 111. yıldönümünde Yalova'mızda faaliyet gösteren duyarlı, sorumlu ve özverili şekilde görevini yerine getiren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet haber siteleri ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere değerli basın mensupları nezdinde tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.