YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

22/04/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 

“Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920’ de Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını; vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş, bir dirilişin müjdecisiydi. 23 Nisan; milletimizin canı ve kanı pahasına verdiği özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin milli egemenlik ile taçlandırıldığı gurur günüdür. Türk Milleti’nin bağımsızlık mücadelesi içerisinde, egemenliğini kesin olarak ilan ettiği, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümüne ulaşmış olmanın kıvanç ve mutluluğuyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 tarihinde açılmasıyla; 600 yıl 3 kıtaya hükmeden, dünyaya adalet dağıtan, tüm dünya mazlumlarına kol kanat geren cihan devleti Osmanlı İmparatorluğu’nun küllerinden özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti doğmuş; ezelden beridir hür yaşayan milletimiz, ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşayacağını dünyaya ilan etmiştir.

 

Aydınlık Yarınlarımızın Sahibi Sevgili Öğrenciler…

 

Unutmayınız ki sizler, bu ülkenin, bu milletin geleceğini şekillendirecek en önemli en değerli varlıklarımızsınız. Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye sloganıyla hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonumuz sizleri bu güne uyandırarak geleceğe hazırlama hedeflerini içermektedir.

 

Çocuklarımızın çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen; vatanına, milletine, bayrağına ve bilime sevdalı; kültüre meraklı; ahlaklı bireyler olarak yetiştiklerini gördükçe sevincimiz, coşkumuz, heyecanımız daha da artmaktadır.

 

Bu milli gurur gününde, başta çocuklarımıza bayram armağan eden Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bizlere özgür ve bağımsız bir ülke bırakmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor;

 

Ülkemizden tüm dünyaya, çocuklarımız üzerinden sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve barış mesajları gönderdiğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.