YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

22/04/2018
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve milli egemenliğin ilan edilişinin 98. Yıl dönümünü kutlamanın gururu içerisindeyiz.

"Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920´ de Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş bir dirilişin müjdecisiydi.

İşte o diriliş ruhu, vatan, millet, bayrak sevgisi, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı.

Aydınlık Yarınlarımızın Sahibi Sevgili Öğrenciler!

Unutmayınız ki sizler, bu ülkenin bu milletin geleceğini şekillendirecek en önemli, en değerli varlıklarımızsınız. Büyük bir medeniyetin ve muhteşem bir tarihin sahibi olduğunuzu unutmadan milli ve manevi değerleriniz, yolunuz olsun. Yerelden ulusala, ulusaldan evrensel değerlere ulaşın. Geleneğinizi koruyarak modernleşin. Gayret ve samimiyet içinde çalışın. Ben değil, biz kavramını öne çıkarın. Tarihinizi ve ceddinizi iyi belleyin.

Bugün insanlığın ortak hayali barış ve huzur dolu bir dünyada yaşamaktır. Bu dünyayı yüreklerindeki sevgi tomurcukları ile yeşertecek olan çocuklarımızın her türlü olumsuzluktan uzak, sevgi ve güven dolu bir ortamda yetiştirilmesi noktasında üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Sahip olduğunuz hakların farkındalığı ile daha nice bayramlar yaşayabilmeniz yolunda çabamızı eksik etmeyeceğiz.

Çocuklarımızın, okuyan-araştıran, soran-sorgulayan, yenilikçi, bilim ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştiklerini gördükçe sevincimiz ve heyecanımız daha da artmaktadır.

Bu duygularla 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Meclisimizde kuruluşundan itibaren hizmeti geçen tüm büyüklerimizi, aziz şehitlerimizi minnetle ve hürmetle yad ediyorum.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 98. yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum.

 

Ali TOSUN
İl Millî Eğitim MüdürüBahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.