YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem Mesajı

01/01/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem Mesajı

 

04 Şubat 2019 tarihinde başlayacak ve 14 Haziran 2019’da sona erecek olan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönemi, 44 bin 388 öğrenci ve 3 bin 701 öğretmenle ders başı yapacak.  

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının 2. döneminin başlaması nedeni ile yayınladığı mesajında: “Değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve kıymetli velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katıldığını ve bu eğitim öğretim döneminin de hayırlı olmasını diledi.

Yarınlarımıza değer katabilme ve ülkemiz için daha faydalı olabilme heyecanı içinde eğitim öğretim yılımızın 2. dönemine başlıyoruz. Bu dönemde de yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve velilerimizle uyum içinde, 2023 vizyonumuz doğrultusunda, bizlere emanet edilen kıymetli evlatlarımızı yarınlara hazırlamak ve evlatlarımızın araştıran, sorgulayan, öğrenmeyi öğrenen ve kendine güvenen sosyal bireyler olmaları için daha çok çabalayacağız.


“Milli Eğitim Camiası Değişim ve Dönüşümün Lokomotifidir”

Milli Eğitim Bakanlığının dinamik ve özverili ailesi ülkemizin büyük hedeflerine ulaşma noktasında değişim ve dönüşümün lokomotifi konumundadır. Bu yüzden eğitim camiamızın her bir ferdi, omuzlarında büyük sorumluluklar taşımaktadır.

Bu sorumluluk bilinciyle, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2023 Vizyon Belgesinde somutlaştırılan, güçlü yarınlar hedefine ulaşabilmek için insanın akıl ve kalple çift kanatlı olmasına dair önerdiği paradigma ışığında, eğitim ve öğretim süreçlerinde bir dizi reform ve değişim sürecini başlattık. Eğitim-öğretim kalitesini arttırmak için tüm eğitim paydaşlarıyla el birliği ve gönül birliği içinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.


Değerli Öğretmenlerimiz; 

Bilgi ile yoğrulmuş, model oluşturduğunuz öğrencilerinize; iyiliği, hakkaniyeti ve güzel ahlâkı kazandırarak vatanına, milletine, bayrağına ve insanlığa yararlı bireyler olabilmesi için var gücünüzle çalıştığınıza inanıyorum. Bir tarafıyla şanlı mazimizin mirasına sıkı sıkıya bağlı olan diğer tarafıyla bilimin izinde, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere aktif katılım sağlayan öğrenciler yetiştireceğiz.

2023 vizyonu içerisinde eğitim hedeflerine, yetiştirdiğimiz bu gençler sayesinde ulaşacağız. Geleceğin güçlü Türkiye’si milli, manevi değerlerimizi önceleyen; ailesinin, sosyal çevresinin, milletin, ümmetin, insanlığın sorunlarına duyarlı gençlerimizin omuzları üzerinde yükselecektir.


Sevgili Öğrencilerimiz;

Kısa bir tatil sonrası yeni bir heyecan ve umutla sınıfları dolduracaksınız. Sizlerden beklentimiz öncelikle bizi biz yapan değerlerin ışığından ayrılmadan sağlam bir inanç ve gayret içinde derslerinize sımsıkı sarılmanız ve hayalini kurduğunuz hedefinize ulaşmak için gereken adımları atmanızdır.


Kıymetli Velilerimiz;

Bizler sizin bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek; onların gelişimi için tüm imkânlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. Bu süreçte siz kıymetli velilerimizin, öğrencilerimizin muvaffakıyetinde büyük bir rol üstlendiğini biliyor; eğitim faaliyetlerinin başarılarla taçlandırılması için siz kıymetli velilerin eğitim-öğretim faaliyetlerinde etkin rol almak suretiyle desteklerinizi bekliyoruz.

Güçlü Türkiye yolunda ahlâklı, erdemli, milli, manevi değerlerini özümsemiş iyi bir birey ve vatandaş yetiştirmek temel hedefimizle; yeni dönemin tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını dilerim.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.