YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı I. Kanaat Dönemi Sonu Mesajı

18/01/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı I. Kanaat Dönemi Sonu Mesajı

 

2018-2019 Eğitim - Öğretim yılı birinci döneminin tamamlanmasıyla yarıyıl tatiline giren ve karne alma sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

 

Değerli Öğretmenlerim, Sevgili Öğrencilerim ve Saygıdeğer Velilerimiz,

Eğitim camiamız, ülkemizin büyük hedeflerine ulaşma noktasında değişim ve dönüşümün lokomotifi konumundadır. Bu yüzden eğitim camiamızın her bir ferdi omuzlarında büyük sorumluluklar taşımaktadır.  Sorumluluklarımızın bilinci ile eğitim öğretim yılı boyunca eğitimde 2023 hedeflerimize ulaşmak için azimle çalıştık, çalışacağız.

Her biri bizim için ayrı bir değer olan, büyük bir özveriyle yetiştirilen öğrencilerimizi geleceğimizin teminatı olarak görüyor, yarınlarımızı emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz. Evlatlarımızın derslerinde başarılı bir öğrenci olabilmeleri kadar güzel ahlaklı ve iyi bir insan olabilmeleri, tarihini bilen, tarihinden güç alan evrensel değerlere açık, millî ve manevi değerleri benimsemiş kişiler olarak yetişmelerini de son derece önemsiyoruz.

 

“Geleceğin Gönüllü Mimarları, Toplumumuzun Öncüleri Öğretmenlerimiz”

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Büyük bir gayret göstererek nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı yürekten destekliyorum.

Yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın yetişmesinde ve başarısında en büyük pay ve başarı size aittir. Yeni Türkiye, 2023 vizyonuna siz öğretmenimizle; 2071 vizyonuna yetiştirdiklerinizle ulaşacaktır.Sizler geleceğin gönüllü mimarları, toplumumuzun öncüsüsünüz.

Bu kutsal mesleği sabırla ve büyük bir özveri ile yerine getirdiğiniz için teşekkür ediyor, sorumluluk bilinciyle, büyük bir özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar dolayısıyla sizleri tebrik ediyorum.

 

“Eğitim ve Öğretimin Üçayağından Biri Ailelerimiz ”

Saygıdeğer Anne ve Babalar,

Eğitim ve öğretimin üçayağından birini sizlerin oluşturduğunu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden de destekleyerek her zaman onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Eğitimde, okul ile aile iç içe olmalı ki birlikte daha iyi neticeler alınabilsin. Çocuklarınızın karne notları ister çok iyi ister arzu etmediğiniz biçimde olsun. Asıl olan çocuklarımızın düşünce ve isteklerine değer verip onların karne notlarını, istek, ilgi ve yeteneklerini, hoşgörü, sabır ve sevgi çerçevesinde değerlendirmenizdir.

Çocuklarınıza göstereceğiniz yakın ilgi, destek ve güvenin, ardından başarıyı getirdiğini göreceksiniz. Yarıyıl tatilini, çocuklarınızla birlikte daha fazla vakit geçirmek, onlarla daha fazla sohbet etmek ve hayatı daha fazla paylaşmak için bir fırsat olarak değerlendirmelisiniz. “Başarı, bilgi ister. Bilginin de beşte dördü ilgidir.” Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.


“Mukaddesatımızı Koruyan Değerlerimiz Öğrencilerimiz”

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Tarihimizi iyi öğrenin. Tarih, geçmişin şahidi, günün yorumu, geleceğin yol göstericisidir. Tarihini öğrenmeyenler onu tekrar yaşamak zorunda kalır. Tarihinin devamlılığını kaybeden bir millet; kimliğini, şahsiyetini, her şeyini kaybetmeye mahkûmdur. Sizler geleceğe emin adımlarla yürürken, tarih yapan bir ecdadın torunları olduğunuzu unutmayın.

İnanıyorum ki sizler, millî ve manevi değerlerine bağlı, tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan, vatan, millet, bayrak sevdalısı gençler olarak yetişeceksiniz. Mukaddesatımızı ve bizi biz yapan değerlerimizi sizler koruyacak, teknoloji üreterek ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız.


“Başarılarınız, Milletimizin, Ailelerinizin ve Öğretmenlerinizin Gurur Ve Mutluluk Vesilesi”

Sevgili öğrencilerim, ders alınmış başarısızlık, başarı demektir. Karnelerinizden gerekli çıkarımları yaparak düzenli bir çalışmayla başarıyı yakalayacağınıza inanıyorum.Bu tatil döneminde sizden beklentim; iyi dinlenmeniz, ailenizle vakit geçirmeniz, tatili kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirmeniz, ikinci döneme enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızdır.

Çok büyük başarılara imza attığımız Yalova’mızın eğitimde yükselen çıtasına verdikleri samimi destekten dolayı okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyorum.

“Sözün Sonu İşin Başı”  diyerek 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda,  geleceğin mutlu bireylerini yetiştirme hedefiyle çıktığımız bu yolda, tatil sürecini en iyi şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum.

 

İyi Tatiller!

 

Ali TOSUN 

İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.