YALOVA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19/05/2019
İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TOSUN´un 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 

19 Mayıs 1919, umutların tükenmeye başladığı bir dönemde İstiklal Mücadelesinin ilk adımının atıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, milli mücadele kahramanları ile birlikte bağımsızlık meşalesini yakmasının üzerinden 100 yıl geçti.

 

"19 Mayıs, Milletimiz İçin İftihar Kaynağı, Gençlerimiz İçin İse İbret Vesilesidir"


Milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesi olan, tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması bu açıdan son derece anlamlıdır.

 

Bizler öyle bir ecdadın torunlarıyız ki, Fatih Sultan Mehmed bin yıllık bir imparatorluğa son verdiğinde, bir çağ kapatıp yeni bir çağı açtığında sadece 21 yaşındaydı. "Türk gençleri ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu kutlu günü gençlere hediye etmesinden anlıyoruz ki, istikbali inşa edecek olan yalnız gençlerdir.

 

Talim ve Terbiye Modeli şeklindeki çift kanatlı bir okuma olan 2023 Eğitim vizyonumuzla, ülke kalkınmasını sağlayacak gençlerimizi, sadece beceri kazandırma odaklı değil, evrensel, yerel, maddi, manevi, mesleki, ahlaki ve milli olmak üzere insana ait tüm değerleri de kapsayan bir yaklaşımla; çağın gereklerine uygun özgüveni yüksek, milli şuur ve karakter sahibi olarak yetiştirilmesi için görev ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz.


Geleceğimiz,  Umudumuz Sevgili Gençler,


Ecdadımızın, canlarını vatan için siper ederek, sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanet edildi. Bu değerli emaneti korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak adına görev ve sorumluluk almaktan asla kaçınmamalısınız.

 

Kahraman ecdadımızdan aldığınız büyük emanetin sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirecek ve cennet vatanımızı çok daha ileriye taşıyacağınızdan hiç şüphem yoktur. Yüzlerinizdeki ışıkta, gözlerinizdeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye'mizin aydınlık geleceğini görüyor, siz gençlerimize güveniyoruz.

 

Biliyoruz ki görev ve sorumluluk bilinciyle dolup taşan gençlerimizin varlığı, ülkemizin aydınlık geleceğidir. Sanat, Spor ve Kültürle Tam Öğrenme Projemizle sizlerin sağlıklı gelişiminizi destekleme amacıyla sanat, spor ve kültür alanlarından en az birine yönlendirilmeniz ve boş zamanlarınızda zararlı alışkanlıklarla tanışmamanız için çalışmalar yaptık. Aldığınız yerel ve ulusal ödüllerle; bilim, teknoloji, sanat, spor ve edebiyatta başarılı bireyler olarak yetiştiğinizi gördükçe inancımız ve güvenimiz daha da artıyor.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşı´nda kanlarını ve canlarını veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gençlerimizle beraber, sporcularımızın ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.


Ali TOSUN
İl Millî Eğitim Müdürü

Bahçelievler Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Caddesi No 190 Merkez/YALOVA - 0226 811 00 25 (PBX) ... Ek Bina 0226 813 34 37

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.